Lenovo Ve Disney, Star Wars İçin Artırılmış Gerçeklik Seti Geliştiriyor

Her Star Wars hayranının gönlünde, o ışın kılıcına sahip olmak yatar. Lenovo ve Disney, Star Wars'a özel bir artırılmış gerçeklik seti geliştirmek için anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Artık herkes Jedi olabilecek!

Geçtiğimiz hafta sonu Anaheim’da düzenlenen D23 Expo kapsamında oyun dünyasına sunulan en heyecan verici içeriklerden biri de Lenovo ve Disney ortaklığında geliştirilmekte olan Star Wars Artırılmış Gerçeklik Seti’ydi. Star War AR, serinin tutkunu olan herkesin heyecanlanmasını sebep olacak bir donanım ve oyun potansiyeli ile gelecek. Star Wars filmlerinde karşımıza çıkan, Anakin Skywalker, Luke Skywalker ve daha sonra da Rey tarafından kullanılan ikonik ışın kılıcı biçiminde tasarlanmış bir kontrolör ve Star Wars temalı pek çok oyuna gözlerini açmanızı sağlayacak olan başlık seti bulunacak. Lenovo ve Disney ortaklığında Star Wars AR için tanıtılan ilk oyun, Star Wars Jedi Challenges oldu. Jedi olmak için sabırsızlanmaya başlayabilirsiniz.

Fuarda herhangi bir oyun görüntüsü paylaşılmadı. Setin konseptini tanıtına kısa bir video yayınlandı. Farklı Star Wars figürlerinin bulunduğu konsept çalışmaları tanıtım etkinliğine katılanlarla paylaşıldı. Star Wars AR’nin çok çeşitli içeriklerin kapılarını açacağı belirtildi.

Samsung VR gibi kullanılacak olan set, görüntüyü yansıtabilmek için uyumlu bir akıllı telefona ihtiyaç duyacak. Kılıç dövüşleri, oyunların sunacağı en heyecanlı odak noktası olacak. Ayrıca Star Wars hayranlarının aşina olduğu bazı özgün içerikler de Star Wars AR ile oynanabilecek.

Bunlardan biri de, Star Wars Episode IV: A New Hope’ta karşımıza çıkan, Chewbacca ve C-3PO’nun oynamayı çok sevdiği sanal satranç oyunu Holochess olacak. Star Wars tutkunları muhakkak bilirler, Holochess terimi Star Wars evrenindeki holografik oyunların tamamı için kullanılan bir terimdir. Chewbacca ve C-3PO tarafından oynanan satranç oyununun asıl ismi, Dejarik olarak geçer.

Star Wars AR seti ile gelecek olan oyun, Star Wars Jedi Challenges olarak tanıtıldı. Bu oyun çok büyük ihtimalle ışın kılıcı ile dövüş yeteneklerine odaklanan bir oyun olacak.

Lenovo ya da Disney, setin piyasaya sürüleceği tarih için herhangi bir açıklama yapmadılar. Kısa bir video yayınlamayı ve resmi internet sitesini ziyaretçilere açmayı seçtiler. İnternet sitesinde satış talimatlarını takip ettiğiniz zaman ”Best Buy ve Lenovo.com üzerinde yakında satışa açılacak.”  ibaresi ile karşılaşılıyor. Buraya tıklayarak bahsi geçen internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Star Wars AR için yayınlanan kısa videoyu aşağıdaki ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>