Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LEGO Star Wars The Skywalker Saga İnceleme

LEGO Star Wars: Skywalker Saga dünyası devasa ve bulmacalar, koleksiyonlar, yan görevler ve klasik hikayelerin komik yorumlarıyla dolu.

Geliştirici Traveller’s Tales Games ve yayıncı Warner Brothers Interactive Entertament, LEGO Star Wars The Skywalker Saga‘da devasa bir dünya sunuyor. Oyun dokuz temel Star Wars filmine bölünmüş ve her birinin ana hikaye görevlerinin dışında kilidini açmak için merkez alanları var. The Skywalker Saga’daki dokuz bölümün her birini tamamlarken keşfedilecek 23 benzersiz gezegen mevcut.

Traveller’s Tales her Star Wars bölümünü, hikayenin hissini değiştiren ve ana anlatıyı sürdüren bazı komik anlatımlar ile süsleyerek, pratik hikaye anlatımı formülüne bağlı kalıyor. Şansölye Palpatine’in Sith gereçlerini çok bariz bir şekilde etrafında taşıması gibi ilginç komedi unsurlarına sahip klasik Star Wars sahnelerini deneyimlemek eğlenceli bir atmosfer yaratıyor. Daha ciddi Star Wars anlarında bile The Skywalker Saga, oyunu genç oyuncular için daha erişilebilir hale getiren birkaç tuhaf değişiklik ekliyor.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga İnceleme

LEGO Star Wars The Skywalker Saga
LEGO Star Wars The Skywalker Saga’nın ışın kılıcı dövüşleri mükemmel.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga‘ya en sevdiğiniz üçlemenin açılış bölümünü seçerek başlıyorsunuz. Kilidini açmanız gereken yüzlerce oynanabilir karakter ve gemi var; galaksiye dağılmış binlerce koleksiyon parçasından veya takıntılı bir şekilde süpüreceğiniz milyarlarca çividen bahsetmiyorum bile. Belirli bir Star Wars macerasının açılış sahnelerini oynamaya başladığınızda, hızlı bir şekilde açılır ve bulunup toplanacak tüm bu şeyleri ortaya çıkarır. Film hikayelerinden birini oynamak, belirli karakterlerin kontrolünü ele geçirmenizi sağlar ve geniş açık alanlarla birbirine bağlanan doğrusal seviyelerde yönlendirilirsiniz. Örneğin, C-3PO ve R2-D2’nin Tatooine’e kaçmasıyla biten basit bir aşamada Yeni Bir Umut’a başlayacaksınız. Kısa bir süre sonra, kumlu gezegeni boş zamanlarınızda keşfetmekte özgürsünüz, hazır olduğunuzda hikayeye dalabilirsiniz.

Neyse ki, LEGO Star Wars The Skywalker Saga kişilik ve ayrıntılarla dolu olduğu için keşfetmek bir zevk. Tipik mizah, sayabileceğinizden daha fazla gönderme ve daha bir çok gizem sizleri bekliyor. Harika seslendirme ve bazı harika görsel şakalar, kısaltılmış her filmi oynamayı bir zevk haline getiriyor; Ara sahneler ve ortamlar, seri hayranlarını muhabbete boğacak ayrıntılarla dolu. Tüm bunlara ek olarak, oyun mükemmel görünüyor; görüntü kalitesi genellikle oldukça net ve karakterlerin ve diğer LEGO yapılarındaki plastik parlaklık çok inandırıcı. Bazı nadir kare hızı düşüşleri tespit ettik ancak genel olarak oyun sorunsuz çalışıyor ve bölünmüş ekranlı işbirliğinde bile saniyede 60 kareyi koruyor.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga
LEGO Star Wars The Skywalker Saga’da çatışmalar keyifli.

Oynanış mekaniği önceki LEGO oyunlarına benzer ancak LEGO Star Wars The Skywalker Saga‘yı farklı kılan bazı yeni özellikler ve koleksiyonlar mevcut. Yeni kamera açısı karaktere daha yakından odaklanıyor ve menzilli silahı olan herkesin daha doğru atışlar için omzunun üzerinden nişan alma görüşü kullanıyor. The Skywalker Saga’daki karakterler Jedi, Villain, Dark Side veya Scoundrel gibi sınıflara ayrılmış ancak kendi kategorilerinde diğerlerinden daha akrobatik hareket eden Darth Maul veya Yoda gibi birkaç istisna dışında, her sınıftaki çoğu karakter onları kontrol ederken aynı hissettiriyor.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga ayrıca oyun boyunca her görevde ve merkez alanında bulunan parlak mavi tuğlalar olan Kyber Bricks’i de tanıtıyor. Kyber Bricks, genel karakter becerilerinin yanı sıra her bir karakter sınıfı için belirli yetenekleri yükseltmek için kullanılıyor. Bazı Kyber Bricks açıkta ve kolayca toplanırken, diğerleri yan görevlere bağlı veya çözülmesi için bir bulmaca gerektiriyor. Neredeyse 1.000’den fazla Kyber Brick koleksiyonunun oyuna eklenmesi gerçekten göz korkutucu.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga
LEGO Star Wars The Skywalker Saga’nın açık dünyası dolu dolu.

Kyber Bricks ile birlikte LEGO Star Wars The Skywalker Saga, tanıdık Minikit koleksiyonlarının yanı sıra karakterleri ve kilidini açıp satın alabileceğiniz gemileri de içeriyor. Kilidi açılmış herhangi bir gemi, bir gezegenin etrafındaki alanı keşfetmek veya yarışları tamamlamak ve karşılaşmalarla mücadele etmek için kullanılabiliyor. Yan görevler genellikle biraz seyahat etmeyi gerektiriyor; bu yüzden çoğu, her bir gezegeni ve uzayın keşfe açık kısımlarını keşfetmeyi teşvik ediyor. Neyse ki, oyuncuların seyahat etmek için bir liman veya taksi hizmeti bulmasına gerek yok çünkü Galaxy Haritası herhangi bir zamanda açılabilir ve ışınlanma, bir varış noktası seçmek kadar basit. Ayrıca koleksiyonlar ve yan etkinliklerin sayısı cidden muazzam.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga‘nın çoğu bölümü akıcı gibi görünse de, sinir bozucu olabilecek birkaç kontrol mekaniği de mevcut. Tırmanma gerektiren herhangi bir Kyber Brick veya hikaye hedefi gereksiz bir meydan okuma olabiliyor çünkü atlama komutlarının algılanması biraz zaman alıyor ve The Skywalker Saga’daki karakterler genellikle yanlış yöne atlıyor veya tutunacak alanları kaçırıyor. Bu, oyunun hangi tırmanma bölümünün denendiğine bağlı olarak birkaç dakika geriye gitmeye neden olabiliyor. Bunun yanı sıra boss dövüşleri sırasındaki hızlı zaman dizilerinin, boss’un can çubuğu yeterince tükendikten sonra tetiklenmesinin biraz zaman aldığı bazı durumlar da yaşadım.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga
LEGO Star Wars The Skywalker Saga kusursuza yakın bir LEGO oyunu.

LEGO Star Wars’un bu versiyonunu diğerlerinden daha iyi yapan şey, elden geçirilmiş hissettirmesi. Çok daha yakına getirilen kameranın manuel kontrolü sizde. Ateşli silahlar kullanan karakterler tetikleyicilerle nişan alıp ateş edebilirken, kombo metre artık çeşitli yakın dövüş saldırılarına daha fazla önem veriyor. Hepsi oldukça basit şeyler ancak bu temel değişiklikler oyunu çok daha modern hissettiriyor.

Özellikle dar iç mekanlarda kameranın hatalı davranabileceği durumlar olduğunu söyleyebilirim ancak bu oyununuzu mahvedecek bir şey değil. LEGO Star Wars The Skywalker Saga‘da da yapacağınız şeyler daha önceki LEGO oyunlarına benzer diyebilirim. Kötü adamlarla savaşırken, basit bulmacaları çözerken ve temel platform oluşturma ile meşgul olurken bir avuç karakter arasında anında geçiş yapacaksınız. Bununla birlikte, boss dövüşleri ve uzay savaşları daha fazla yer alıyor ve sizi diken üstünde tutan bazı benzersiz set parça dizileri mevcut. LEGO oyunlarının özü, tüm değişikliklere rağmen hala kendini hissettiriyor ve bu kadar kolay ve tasasız bir oyun oynarken kötü vakit geçirmek çok zor.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga
LEGO Star Wars The Skywalker Saga’da 9 filmlik bir hikaye sizleri bekliyor.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga, temel Star Wars filmlerinin dokuzunu ve filmlerin dışındaki içerikleri deneyimlemek için yeni bir yol sunuyor. Yüzlerce karakterle ücretsiz oyundaki her alana erişme yeteneği, oyunculara yan aktiviteleri tamamlarken veya etrafta koşuşturup bir şeyleri kırıp kaosa neden olarak kendi benzersiz Star Wars maceralarına sahip olma şansı veriyor.

LEGO Star Wars Skywalker Saga, TT Games’in bir araya getirdiği en iyi derleme. Görsel olarak çarpıcı, mekanik olarak gelişmiş ve sonsuz sayıda eğlenceli görev ile oyun resmen akıyor. LEGO Star Wars: Skywalker Saga son derece eğlenceli ve yalnızca birkaç bozuk mekanikle gerçekten eğlenceli ve ayırt edici bir Star Wars deneyimi sunuyor. Oyun, 5 Nisan 2022‘de Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, macOS ve PC için çıkış yaptı.

LEGO Star Wars The Skywalker Saga sistem gereksinimlerine de göz atabilirsiniz. Ayrıca oyunun fragmanını da buradan izleyebilirsiniz.

İnceleme Özeti

LEGO Star Wars The Skywalker Saga İnceleme

LEGO Star Wars Skywalker Saga, görsel olarak çarpıcı, mekanik olarak gelişmiş ve sonsuz sayıda eğlenceli görev ile resmen akıyor.
8.7
Mükemmel

İçeriği Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yılı aşkın bir süredir Turkmmo'da içerik üretiyor.

Ayrıca Okuyabilirsiniz

0

  Cevap Yazın

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Gameplay
  Graphics
  Longevity
  Thanks for submitting your rating!
  Please give a rating.

  Yorum gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!