Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LEGO 2K Drive’ın Fiyatı ‘Yok Artık’ Dedirtti

Oyuncuların, oyun içi parayla satın alınması gereken oyun içi eşyaları, gerçek para birimiyle satın alma seçeneğine sahip olacağı da doğrulandı.

2K Games ve Visual Concepts, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC ve Nintendo Switch için LEGO 2K Drive‘ı resmi olarak duyurdu. Oyunun ön sipariş süreci de başladı ancak keşke başlamasaydı dedirten Türkiye fiyatı ile hepimizi şok etti. Oyunun 60 dolarlık standart sürümü 1.150 TL, 120 dolarlık sürümü ise 2.290 TL‘den satışa sunuldu. Evet, oyunların özel sürümlerinin fiyatı 2.000 TL sınırını da geçti.

Bizim ülkemize özgü olan bu üzücü fiyat konusunu bir kenara bırakırsak, oyunun hikayesi Shadow Zero adlı bir kötü adam ve bir akıl hocası olan Clutch Racington ile Sky Trophy’yi elde etmekle ilgili olacak. Tek oyunculu ve çok oyunculu modlara sahip olan LEGO 2K Drive, çeşitli biyomlar, koleksiyon eşyaları, mini oyunlar ve yarışlar ile çok çeşitli oyun modlarına sahip olacak.

LEGO 2K Drive Neler Sunuyor?

LEGO 2K Drive'ın Fiyatı 'Yok Artık' Dedirtti

1.000’den fazla LEGO parçasından araçlar ve LEGO City, LEGO Creator ve LEGO Speed Champions arabalarından inşa etmek için bir özelleştirme sistemi kullanabileceksiniz. McLaren Solus GT ve F1 LM’yi bile sürebileceksiniz. Çok oyunculu modda, altı oyuncuya kadar kooperatif ve rekabetçi modlar yer alacak. Bölünmüş ekran çok oyunculu ile yan yana iki arkadaşınızla da oyunu oynayabileceksiniz.

Ne yazık ki oyunun korkunç fiyatının yanı sıra modern çağda piyasaya sürülen oyunların çoğu için sürpriz olmaması gereken oyun içi ödemeler olacak. Wccftech ile yaptığı bir röportajda LEGO 2K Drive’ın yaratıcı yönetmeni Brian Silva, yarış oyununda oyuncuların araçlar ve minifigürler gibi “isteğe bağlı” ögeler satın alabilecekleri bir oyun içi mağazaya sahip olacağını açıkladı.

Biri oyun yoluyla kazanılacak bir para birimi aracılığıyla satın alınabilen, diğeri ise oyuncuların gerçek parayla satın alarak elde etmesi gereken madeni paralar kullanılarak satın alınması gereken iki farklı türde öge mevcut olacak. Bir oyuna 1.150 TL veya 2.290 TL verip üzerine bir de para harcamak gerektiğini düşünmek gerçekten inanılır gibi değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.