League Of Legends

MMORTS
Takip Et
8.9

Çok iyi

7.7

Kullanıcı

League Of Legends’da AFK Kalan Oyunculara Ağır Cezalar Geliyor

Riot Games paylaştığı en son blog yazısında çeşitli kötü davranışlara karşı nasıl önlem aldıklarını açıkladı.

League of Legends‘da birçok oyuncunun da rahatsız olduğu davranış biçimlerinden biri kesinlikle bilerek AFK kalan oyunculardır. Ancak Riot Games davranış sistemlerine karşı yeni bir gönderi yayınladı. Yayınlanan 2020 Eylül Güncellemesinde bilerek AFK kalan, bilerek oyunu kaybeden ve bu tarz çeşitli davranışlar sergileyen oyunculara ağır ceza yaptırımları uygulanacak.

League Of Legendsda AFK Kalan Oyunculara Agir Cezalar Geliyor

Riot Games resmi web sitesinde yayınladığı gönderi ile bilerek besleme, AFK kalma gibi çeşitli davranışların sonucu olarak yeni kararlar alındığını belirtti. Alınan kararlar neticesinde artık oyuncular bilerek AFK kalma gibi durumlar söz konusu olduğunda daha ciddi şekilde cezalandırılmaya başlanacak ve böylece diğer oyuncuların oyun zevkinin kötü etkilenmesinin önüne geçilmiş olacak. Riot Games ayrıca bu hamle ile birlikte AFK kalma durumlarına anında müdahale edebilmek ve gelecekte bu durumun bir alışkanlık haline gelmemesi için çalıştıklarını söylüyor.

Yeni cezalandırma sistemini bir kaç test sunucusunda hayata geçiren Riot Games sonuçların şu an için istedikleri gibi gittiğini ancak canlı sunuculara getirmeden önce bir kaç test sunucusunda daha denenmesi gerektiğini belirtti. Riot Games “Bilerek besleme ve AFK kalma gibi durumlar için getirilen yeni ceza sistemi doğrultusunda %500’lük bir ceza artışı yaşandı, ancak bu cezaların sonucunda birçok oyuncunun bu durumu tekrarlamadığını gördük.” dedi.

AFK kalan bir oyuncu olduğu tespit edilirse artık daha az LP kaybedeceksiniz.

Bunun yanı sıra, bilerek besleme yapan ve AFK’dan dolayı LP kaybeden oyuncular içinde bir çözüm üretmeye çalışan Riot Games teslim olma sistemini güncelleyeceğini belirtti. Bilerek besleme yapan veya AFK kalan bir oyuncu oyununuza geldiğinde teslim olma bekleme süresi sıfırlanacak ve bu tüm takıma bildirilecek. Ayrıca takımınıza daha önce AFK kaldığı tespit edilen oyuncu geldiğinde daha erken teslim olunabilecek. Erken teslim olma iyileştirmeleri Riot Games’in açıkladığına göre 10.22 yaması ile birlikte oyuna eklenmiş olacak.

Son olarak, AFK kalan bir oyuncu nedeniyle eğer oyuncu olduğu tespit edilirse mağlubiyet nedeniyle kaybettiğiniz LP miktarını azaltan yeni bir sistem geliyor. Bu, AFK kalan bir oyuncu bulunan her oyunun LP kaybetmemenize sebep olacağı anlamına gelmiyor. Oyuncu oyundan ayrılmadan önceki durumuna ve bunun ne sıklıkla yapıldığına bakılacak. Daha az LP kaybetme sistemi ise 10.24 yaması ile birlikte oyuna getirilecek.

Makalenin tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

1 Yorum

  1. DOG FİGHT

    AFK CEZASINI KALDIRMAK IİCİN NE YAPMAK GEREK

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol