Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

League of Legends Ranklar Ne Zaman Sıfırlanacak? (2023)

2023, sevilen MOBA oyunu League of Legends'ın dereceli sisteminde önemli değişikliklerin olacağı bir sene olacak. Peki, ranklar ne zaman sıfırlanacak? Buyurun yazımıza.

League of Legends ranklar ne zaman sıfırlanacak? Riot Games’in bu sene dereceli sıralamalar için planladığı bazı değişiklikler bulunuyor. Sevilen MOBA oyununun 2023 sezonunda ligler iki kez sıfırlanacak. Bildiğiniz gibi 1. Sezon 11 Ocak’ta başladı. 2. Sezon ise yılın ortasında start alacak, ancak kesin tarih henüz belli değil. Bu değişikliklere ek olarak, aşamalar arasındaki terfi serileri Best of 5’ten Best of 3’e değiştirildi ve maçlardaki görünür rank etkisi ortadan kaldırıldı.

Bildiğiniz gibi League of Legends, diğer birçok rekabetçi oyunda olduğu gibi, oyuncuların bölgesel basamaklarda yer almak için becerilerini başkalarına karşı test etmelerine olanak tanıyan dereceli sıralama özelliğine sahip. Her yıl, bu dereceli sezonlar sıfırlanıyor ve oyunların her şeye sil baştan başlaması gerekiyor. Bu yıl Riot Games, oyunun dereceli sezonlarının yapısını, Valorant da dahil olmak üzere diğer oyunlardakilerle eşit hale getirmek için değiştirmeyi seçti.

Bu Sene Dereceli Sıralamalar İki Kez Sıfırlanacak

League of Legends Ranklar Ne Zaman Sıfırlanacak

Yukarıda da belirttiğim gibi League of Legends 2023 sezonu iki yarıya bölünecek ve oyunculara iki ayrı derece ve ödül verilecek. Bu aynı zamanda oyuncuların yılda bir kez sıralamalarını sıfırlamak yerine, sezonun her iki yarısının başında iki kez sıralamalarını sıfırlayacakları anlamına geliyor. Böylece hem oyuncuların 2022 sezonunun sonundaki sıralaması hem de sezon öncesi mücadeleleri hesaba katılacak.

Daha sonra oyuncular, dereceli sezonun nerede başlayacağını belirlemek için benzer beceri düzeyine sahip rakiplere karşı yerleştirecek. Başlangıç aşamanızı veya kümenizi belirlemek için her bir dereceli sırada 10 yerleştirme oyunu tamamlamalısınız. Bunların sonuçları, karşılaştığınız rakiplerin beceri düzeyleri ve önceki sezonda ve Sezon Öncesi Dönem’deki dereceniz başlangıç konumunuzu etkiler.

League of Legends Ranklar Ne Zaman Sıfırlanacak?

League of Legends sezon ne zaman bitiyor

Bu yaz ikinci yarının başlamasıyla birlikte başka bir sıralama sıfırlaması yapılacak. Riot, bunun bir öncekine kıyasla daha hafif olacağını ve ilk sezonda çok maça girmeyenlerin bu ikinci sıfırlamadan fazla etkilenmeyeceğini açıkladı.

2023 Dereceli Sezonu’nun 1. mevsimi 17 Temmuz TSİ 23.59‘da bitecek. Aynı tarihte dereceler de sıfırlanacak ve ve 2. mevsim 19 Temmuz TSİ 12.00‘da başlayacak. Aşama terfileri ve dereceli sıralamalarla ilgili ayrıntılara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.