Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

League of Legends MMO Oyunundan Kötü Haber: Proje Resetlendi

Uzun zamandır beklenen League of Legends MMO oyunundan kötü haber var. Riot Games, projenin geliştirme sürecini sıfırladı. Bu da oyunun yıllar sonraya ertelenmiş olabileceği anlamına geliyor.

Uzun zamandır League of Legends evreninde geçecek bir MMO oyunu üzerinde çalışan Riot Games, görünüş göre sancılı bir geliştirme sürecinin içerisinde. İlk olarak 2021 yılında duyurulan proje, geçtiğimiz mart ayında yönetici yapımcı koltuğunda oturan Greg Street‘i kaybetti. Beklenmeyen bu ayrılık, oyunun akıbeti hakkında bazı soru işaretleri doğurdu.

Son olarak, bu yılın başında toplam iş gücünün yüzde 11’ine denk gelen yaklaşık 530 çalışanın işine son verilmesi ve League of Legends’a ayrılan bütçesinin kısılması, cevapsız sorulara yenilerini ekledi. Riot Games kurucu ortağı Marc Merrill, League of Legends MMO oyununun gelişimi hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

League of Legends MMO Oyunu Karanlığa Gömüldü

Yıllar içinde dünyanın dört bir yanından milyonlarca oyuncuyu Runeterra evreninde buluşturan şirket, ne yazık ki oyunu sabırsızlıkla bekleyenlere kötü haber verdi. Kişisel X hesabından yaptığı paylaşımda Merrill, projenin geliştirme sürecinin sıfırlandığını açıkladı. Bu, oyunun yıllarca ertelenebileceği anlamına geliyor. Oyunun benzersiz ya da piyasadaki diğer MMO’lardan yeterince farklı hissettirmemesi, Riot’un kararında etkili olmuşa benziyor.

League of Legends MMO

Merrill, “Hepinizin daha önce oynadığınız bir MMO’nun Runeterra boyasıyla kaplanmasını istediğinize inanmıyoruz; Runeterra’nın potansiyelinin hakkını vermek ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların inanılmaz yüksek beklentilerini karşılamak için, türün gerçekten önemli bir evrimi gibi hissettiren bir şey yapmamız gerekiyor. Bu çok büyük bir zorluk, ancak son derece tutkulu MMO oyuncuları ve oyun geliştirme uzmanlarından oluşan ekibimizin peşinden gitmek için inanılmaz derecede motive olduğu bir zorluk” ifadelerini kullandı.

Muhtemelen League of Legends MMO oyunundan birkaç yıl daha haber alamayacağız. Çoğu kişi, bu yılın sonlarında başlayacak 15’nci yıl kutlamalarında ilk fragmanın paylaşılacağını umuyordu, ancak Merrill’in açıklamaları hevesleri kursakta bıraktı. Peki, sizce projeyi en yakın ne zaman görebiliriz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.