Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

League of Legends İddialar Sistemi Oyuna Eklendi

Yeni LoL iddialar sistemi; unvanlar, yeni rütbeler ve 300'den fazla zorluk seçeneği sunacak şekilde oyuna eklendi.

Riot Games, geliştiricinin oyunculara “anlamlı ilerleme” getireceğini söylediği League of Legends İddialar‘ı oyuna ekledi. Dün duyurulan ve oyuna gelen oyuncuların profillerinde yeni bir İddialar sekmesi ve tamamlamaya çalışmak için 300’den fazla mücadele olacak. Meydan okumalar, sadece Dereceli oynayanlar için değil, tüm oyuncular için olacak yani ARAM ve Clash oyuncuları da bunların kilidini açabilecek.

Her iddiaya Demir’den Ustalık Aşaması’na kadar seviye atlatabileceksiniz. Pek çok iddia buna ek olarak, Ustalık Aşaması’na geldikten sonra ulaşılabilen kendine ait Üstatlık ve Şampiyonluk Aşamalarına da sahip olacak. Tıpkı dereceli gibi, bölge başına yalnızca belirli sayıda oyuncu bu aşamalarda yer alabilecek. Başlangıç olarak 300’ün üzerinde iddia olacak ancak zamanla bunların sayısı da artacak.

League of Legends İddialar Rehberi

League of Legends
League of Legends İddialar sekmesi.

Oyuncular, mücadeleleri tamamlayarak puan kazanarak yeni ilgili puanlarını yükseltebilecek. Oyuncuların ilerlemeyi takip etmelerine yardımcı olacak beş zorluk kategorisi olacak ve bu beş kategorinin her biri aynı zamanda üst sıralarda yer alacak. İşte League of Legends iddialar kategorileri:

 • Hayal Gücü: Oyun modları ve yenilikçi hareketler. Bu kategori, hayal etmekten korkmayanların yuvası.
 • Uzmanlık: Bu kategoride yükselmenin yolu rakiplerinizi becerilerinizle ezip geçmek.
 • Takım Çalışması ve Strateji: Vadi’ye hükmetmek için takımınızla beraber çalışmayı merkezine alan bir kategori.
 • Tecrübe: Katletmeler, kazanılan altın ve diğer istatistikler bu kategoriyi şişirir.
 • Koleksiyon: Adı üzerinde. Kozmetik eşyalar toplayıp ganimetlerle uğraşarak bu kategoriye seviye atlatabilirsiniz.

League of Legends meydan okuma sistemi ayrıca bir arama çubuğuna sahip, böylece oyuncular da isim veya kriterler yoluyla belirli meydan okumaları bulabilecek. League Of Legends’daki her meydan okuma, dikdörtgen bir kartla temsil edilecek; sol üstteki sayı, kaç puan kazandırdığını gösterirken, alt kısım, bir oyuncunun belirli bir seviyeye ulaştığında kazanacağı ödülü gösterecek.

Sol üst köşede iddianın genel iddialar puanınıza ne kadar katkı sağladığı gösterilir. Sağ üst köşede bir iddiada ilerlemenin hangi modlarda kazanılabileceği gösterilir. Son olarak kartın en altında, iddiayı belirtilen bir seviyeye çıkarınca kazanılacak bir sonraki büyük ödül gösterilir. Bu örnekte Altın’a ulaştığınızda “Erken Kalkan” unvanını kazanacaksınız.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.