League of Legends Dünya Şampiyonası 2021’in İstatistikleri

Rekorlar kıran ve tarih yazan League of Legends Dünya Şampiyonası’nın 2021 istatistikleri belli oldu.

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası, hiç kolay olmayan bir yolculuğun ardından başarıyla tamamlanmıştı. Küresel salgın ve Delta varyantı derken, Çin’de birden fazla şehirde gerçekleşecek şampiyona turu Reykjavik, İzlanda’da ne yazık ki seyircisiz olarak oynandı. Açılış Töreni’nde de değişiklik yapmak için iki aydan az süre olmasına rağmen Riot Games, saatlerce çalışarak rekor kıran bir yıla imza atmayı başardı.

5 Ekim’de ön eleme aşaması ile başlayan 2021 Dünya Şampiyonası birbirinden heyecanlı ve çekişmeli mücadelelere ev sahipliği yaptı. Heyecanlı çekişmeler sayesinde 2021 Dünya Şampiyonası, ön eleme ve grup aşamaları bakımından şu ana kadar batı yarımküredeki en yüksek izlenme oranına sahip Worlds oldu.

League of Legends Dünya Şampiyonası 30 Milyon İzleyiciyi Geçti!

League of Legends

121 maçın oynandığı League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası’nda eleme aşamasının sonuna kadar toplam dört kez Silver Scrapes dinlendi. LCK’den DWG KIA ve LPL’den ilk defa Dünya Şampiyonası Finali’ne yükselen Edward Gaming arasında gerçekleşen Dünya Şampiyonası Finali’nde beş maç oynandığına tanık olduk. 2016’dan bu yana ilk, turnuva tarihinde ise ikinci beş maçlık Dünya Şampiyonası Finali serisi oldu.

StreamHatchet tarafından toplanan ve doğrulanan verilere göre, Dünya Şampiyonası Finali’nin dakika başına ortalama izleyici sayısı 30.604.225’e ulaşarak, önceki rekor olan 2020 finalinin %32,82 üzerine çıktı. Ayrıca, 72.860.742 en yüksek eşzamanlı izleyici ile de 2020’ye göre %60.33’lük bir artış yakalandı ve toplam izlenme saati 282.638.879’a ulaştı. 2021 Dünya Şampiyonası’nın toplam izlenme saati ise 1.084.991.999.

Mastercard tarafından sunulan Açılış Töreni ile başlayan League of Legends Dünya Şampiyonası Finali 18 dilde, 19 sunucu tarafından 34 platformda yayınlandı. Gösteride Grammy ödüllü Imagine Dragons, PVRIS, Bea Miller, JID ve Denzel Curry Runeterra’nın Piltover ve Zaun şehirlerinde geçen Arcane temalı bir yolculuğu konu alan bir kısa filmde performanslarını sergiledi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol