Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Last of Us Dizisi Rekor Kırdı

HBO'nın The Last of Us dizisi, 2. bölümüyle rekor kırdı. Dizi, HBO tarihindeki en büyük prömiyere imza attı.

Yayın ve yapım şirketi HBO, geçen hafta The Last of Us‘ın şirketin tüm zamanların en çok izlenen ikinci yapımı olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından diziyle ilgili büyük bir kilometre taşı daha duyuruldu. Şirket, Last of Us 2. bölümün HBO tarihindeki dizilerin ikinci haftalarına kıyasla en büyük izleyici artışına sebep olduğunu açıkladı.

Variety tarafından bildirildiği üzere resmi rakamlar ve Nielsen tarafından toplanan veriler, The Last of Us’ın ikinci bölümünün 5.7 milyon izleyiciye ulaştığını gösteriyor. Bu da dizi prömiyerinde ulaşılan 4.7 milyon izleyicinin yüzde 22’lik bir artış yaşadığını ortaya koyuyor. Ayrıca bu rakamların içerisinde yalnızca ABD izleyicileri mevcut.

Last of Us 3. Bölüm Önümüzdeki Hafta Geliyor

Last of Us

HBO daha önce dizilerinden biri için, pazar gecesi izlenme oranının bir bölümün brüt izleyicisinin yüzde 20-40’ını temsil ettiğini yani en son 2. bölüm rakamlarının önemli ölçüde artacağını söylemişti. Örneğin 1. Bölüm, bir hafta içinde 18 milyondan fazla izlenme elde ederek ilk izleyici kitlesini neredeyse dört katına çıkardı. Ancak dizi çıkış yaptığından beri birçok olumsuz eleştiriye de maruz kaldı.

Özellikle 2. bölüm oldukça eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Eğer gerçekten dizi bu kadar sevilmediyse büyük ihtimal 3. bölümün izlenmesi oldukça düşük olacak. 3. bölüm demişken yeni bölüm de önümüzdeki pazartesi yayınlanacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.