Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Lady Dimitrescu, Netflix Resident Evil Dizisinde Görünebilir

Oldukça sevilen korku oyunu Resident Evil'ın Netflix'e uyarlanan dizisi; yeni sezonda yeni karakterlerle gösterime girecek. Yazar Andrew Dabb, oyundaki tüm unsurları diziye ekleyecek.

Netflix’in yapımcılığını üstlendiği Resident Evil dizisinin ilk sezonu geçtiğimiz perşembe günü yayınlandı. İkici sezon onayı henüz alınmamasına rağmen proje sorumlusu Andrew Dabb, oyunlarda tanıdığımız diğer karakterleri gelecek sezonlara getirmekle ilgilendiğini belirtti. Bu karakterlerden biri de seri hayranlarının favorisi Lady Dimitrescu.

Dabb pazartesi günü Polygon’a verdiği bir demeçte “Seri boyunca yaşanan her şeyi diziye aktarmak istiyorum.” dedi. Devamında Lady D’yi istediğini belirten yazar, zamanla ve mantıklı bir biçimde her şeyi diziye ekleyeceğini belirttti. Lady Dimitrescu, popüler korku video oyunu Resident Evil Village’da yer alan 9 metre boyunda kötü bir karakter.

Resident Evil Dizisi Puanıyla Hayal Kırıklığı Yarattı

Resident Evil

Yazar ayrıca serideki ilk oyun kahramanları Jill Valentine ve Claire Redfield‘den de bahsetti. Resident Evil dizisinin ilk sezonu tek bir oyunu takip etmiyor ve iki zaman çizelgesinde geçiyor. Bir kısmı 2022’de geçen yapımın diğer kısmı kıyamet sonrası 2036’da geçiyor. Sezon 1 şu anda Metacritic’te 53 puanda ve oldukça karışık inceleme yorumlarına sahip.

Yazar, diziye yalnızca karakter eklemekle kalmayıp bu karakterlerin detaylarını da bize gösterecek. “Uzun zamandır görmediğimiz karakterler var: Jill Valentine ve Claire Redfield buna örnek. Günümüzde tüm bu olaylara nasıl tepki veriyorlar? 14 yıl, 15 yıl, 16 yıl sonra gelecekte ne olacak, engellemeye çalıştıkları şey nerede? Bu karakterler hayatlarını salgınla savaşarak geçirdiler. Peki kaybedince ne olacak?” diyerek izleyicileri oldukça meraklandırdı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.