Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İddia: İkonik Korku Filmi Serisi Çığlık Oyun Oluyor

İddialara göre tüm zamanların en ikonik korku filmi serilerinden biri olan Scream (Çığlık), Supermassive Games tarafından video oyununa uyarlanıyor.

Uzun zamandır beklenen altıncı filmiyle bu sene beyaz perdeye geri dönen Scream ya da Türkçe ismiyle Çığlık, görünüşe göre video oyununa uyarlanıyor. Sızıntı konusunda sağlam bir sicile sahip olan X (eski adıyla Twitter) kullanıcısı TheTipster, ikonik korku evrenine dayanan bir oyunun geliştirildiğini ve projenin arkasında Supermassive Games‘in olduğunu iddia etti.

Hayalet maskeli ünlü katili bir video oyununda görmek, oldukça şaşırtıcı olacaktır. Özellikle Supermassive yapımları The Dark Pictures ve The Quarry ile aynı şablona sahip bir Scream oyunun düşüncesi bile gerçekten heyecan verici.

Efsane Korku Filmi Çığlık Oyuna Uyarlanıyor Olabilir

çığlık video oyunu

Öte yandan belirli bir filmin mi uyarlanacağı yoksa tamamen yeni bir hikayenin mi yaratılacağı henüz bilinmiyor. Dahası, bunun teyide muhtaç bir bilgi olduğunu da tekrardan hatırlatmakta yarar var. TheTipster’ın paylaşımında geliştirici ekibin Supermassive Games‘in olabileceği iddia edilse de, stüdyodan henüz bir doğrulama veya yalanlama gelmiş değil.

Altı film ve bir televizyon dizinin yanı sıra çeşitli yan ürünlerden oluşan devasa bir korku evreni olan Scream, 1996 ila 2023 arasında vizyona giren filmleriyle toplam 911 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Buna karşılık altı film için harcanan bütçe yalnızca 177 milyon dolar. Mart ayında izleyicilerle buluşan serinin son filmi, dünya genelinde 168 milyon dolar hasılat yaptı. Ülkemizde Çığlık adıyla bilinen kült yapım, Halloween’in ardından tüm zamanların en çok hasılat elde eden korku filmi serisi konumunda.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.