Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Konsol Satışları Azalırken Sony’nin Tutumu Ne Olacak?

Japonya merkezli oyun ve teknoloji şirketi Sony çeşitli açıklamalarda bulundu ve bu kapsamda ilerleyen süreçte neler yapabileceklerini tartıştı.

Japonya merkezli oyun ve teknoloji şirketi Sony çeşitli açıklamalarda bulundu ve bu kapsamda ilerleyen süreçte neler yapabileceklerini tartıştı. Bildiğiniz üzere şirket tarafından kullanıcılara sunulan PlayStation 5 konsolları piyasadaki yerini korumaya devam ediyor ancak gitgide satış sayılarının azaldığını söyleyebiliyoruz. Peki bu durumda Sony ne yapacak?

Açıklanan detaylara göre Sony, kullanıcılarla etkileşime girmenin yeni yollarını arıyor. Geçtiğimiz süreçte etkileşimi arttırmak için PlayStation Plus abonelik sistemini yeniledi ve yepyeni bir hizmetle karşımıza çıktı. Hizmet içerisine her ay yeni oyunlar ekleniyor ve kullanıcılar burada aylık bazda ücret vererek eklenen oyunlara bir göz atıyor. Oyun yöneticisi Hideaki Nishino bu hizmeti sağlam bir dayanak olarak görüyor.

Sony Kullanıcılarını Önemsediğini Açıkladı

PlayStation 5 kullanıcıları, PlayStation Plus abonelik seçeneği de dahil olmak üzere birçok içerik ve hizmetle beraber desteklenmeye devam ediyor. PlayStation 4 konsoluna göre daha fazla harcama yapılan PS5 ne yazık ki beklentiyi tam olarak karşılayamıyor. Önceki neslin konsolunun yaşam döngüsüne kıyasla %25 daha fazla harcama yapılıyor.

Sony

Sony zayıf kar marjları ile beraber yatırımcıları bir yandan endişelendiriyor. Diğer yandan ise şirketin iç hacmini yeniden yapılandırmaya hazırlanıyor. Günümüzde her ne kadar yeteri kadar PlayStation 5 oyunu göremesek de bu tarz yan hizmetlerle beraber konsol desteklenmeye çalışılıyor.

Öte yandan bildiğiniz üzere oyun sektörü 2023 yılında başlayan çalkalanmalarla beraber işten çıkarmalara devam ediyor. Özellikle yüksek maliyet gerektiren projeler kapsamında stüdyolar yeniden yapılandırmaya gidiyor ve burada yüzlerce çalışanı işten çıkarmak zorunda kalıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.