Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kojima’nın Yeni Korku Oyunu Çevrimiçi Mekanikler Barındıracak

Yeni ortaya çıkan bazı raporlar, Kojima'nın OD'sinin çok oyunculu bir hayatta kalma-korku deneyimi olabileceğini ortaya çıkardı.

Hideo Kojima’nın duyurduğu en yeni korku oyunu OD, yeni ortaya çıkan bazı fikri mülkiyet başvurularının da ortaya çıkardığı gibi çok oyunculu bir hayatta kalma korku oyunu olacak. Ünlü oyun yönetmeninin son oyunu The Game Awards 2023’te sahne alan kısa bir tanıtım videosu ile duyuruldu. Film ve oyunu harmanlayan yeni bir medya türü olarak tanımlanan oyun, büyük merak uyandırdı.

Kojima, 2022 yılında adı bile henüz açıklanmayan oyunun Microsoft’un bulut oyun teknolojisini kullanacağını açıklamıştı. Çoğu kişi bunu oyunun çok oyunculu yeteneklere sahip olacağı anlamına gelse de, bugüne kadar böyle bir şey resmi olarak onaylanmadı. Buna rağmen, ortaya çıkan son kanıtlar ile birlikte artık oyunun çok oyunculu oynanacağına neredeyse eminiz.

OD, Sosyal Çığlık Sistemi Mekaniği Sunacak

Kojima'nın Yeni Oyunu OD Çevrimiçi Mekanikler Barındıracak

OD duyurusunun hemen ardından Kojima, gelecek oyunun çok oyunculu unsurlara sahip olacağı ve hatta tam teşekküllü bir çok oyunculu deneyim olacağı fikrini doğrulayan çeşitli ticari markalar için başvuruda bulundu. Özellikle stüdyo, “Sosyal Gizlilik” ve “Sosyal Çığlık Sistemi” terimlerinin ticari markası için başvuruda bulundu.

Sosyal Gizlilik terimi, birçok Assassin’s Creed oyununun yıllar boyunca kararlı bir şekilde tek oyunculu mekanik olarak sosyal gizliliği uyguladığı gerçeğinin de vurguladığı gibi, çok oyunculu özelliklerin göstergesi değil. Ancak Kojima’nın Metal Gear Solid 5 ve Death Stranding gibi oyunlarında da deneysel çok oyunculu deneyimleri test ettiğini biliyoruz.

Sosyal Çığlık Sistemi‘nin adı bile Kojima Productions’ın Death Stranding’in eşzamansız çok oyunculu özellikleri olarak adlandırdığı şeye benziyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.