Knighthood İnceleme

Mobil'de en çok oynanan RPG oyunlarından biri olan Knighthood'u sizler için inceledik.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Bu oyun inceleme yazımızda Candy Crush‘ın geliştirmiş olduğu Knighthood oyununu ele alıyoruz. Knighthood mobil platformlar için geliştirilmiş bir RPG oyunudur. iOS için App Store’da Android için Google Play Store‘da olmak üzere iki platform’da da oyun mevcut. Çıktığı tarihten bu yana önerilen oyunlar listesinde her zaman yer alan oyunun, gelin birlikte neler yapılabildiğine ve nasıl bir oyun olduğuna bakalım.

Bu yeni rol yapma oyununda, savaşmak ve fethetmek için doğmuş bir Öfke Şövalyesini oynuyoruz. Öfke Düzeni’nde Land’ın en korkulan ve ünlü şövalyesi olmak için çabalarken, gizemli canavarlarla ve güçlü düşmanlarla dolu canlı bir fantezi dünyasında arkadaşlarınızla ve düşmanlarla savaşın.

Oyun oldukça detaylı bu yüzden oynadığınız ilk yarım saatlik sürede sürekli olarak size oyun içi bilgilendirme ve yönlendirme yapıyor. Oyun da çok fazla çeşitlilik olduğundan bu öğretici eğitim serilerini hemen geçmeyin. İngilizceniz olmasa bile yapmanız gereken şeyleri ekran da gösteriyor bunları aklınızın bir köşesine yazın.

Oyun başladığında başka bir şövalye ile karşılaşıyoruz. Şövalye bize güç sahibi olmak isteyip istemediğimizi soruyor. Daha sonra ki konuşmalarda bir öfke eldiveninden bahsediyor ve maceramız işte tam da burada başlıyor. Bir mağaraya girip düşmanlarımızı yendikten sonra öfke eldivenine sahip oluyoruz.

Öncelikle oyunda karakterimizin yapabildiği 2 ana saldırı mevcut. Biri elimizde ki silah ile diğeri ise oyunun başında ki mağaradan aldığımız Öfke eldiveni. Normal saldırılar size yoldaşlık eden iki kahramanın yetenek barlarını doldurmasını sağlıyor. Üst resim de görebileceğiniz gibi sağ alt tarafta yanımızda bulunan iki kahramanımızın yetenek bar’ı var. Düşmana her bir saldırımız da bunlar doluyor ve ardından bize verilen 4 atak şansı bitmeden kullanabiliyoruz. Her biri farklı özelliklere ve farklı yeteneklere sahip bir çok kahraman mevcut.

Yanımız da bulunan kahramanların kimisi uzaktan vuruyor kimisi büyü kullanıyor kimisi ise yakın dövüş karakteri ve her birinin farklı yetenek setleri mevcut. Mesela oyun başında verilen 2 karakterin biri okçu diğeri ise savaşçı. Bunlar standart karakterler ancak oyunda ilerleme sağladıkça farklı karakterler çıkabiliyor.

Dediğim gibi oyunun içeriği oldukça zengin oyunda mevcut silahlarınızın seviyelerini ve özelliklerini değiştirebiliyorsunuz ancak bunlar bazı bölümlerin sonucunda yada Hunt denilen bölümlerin sonucunda craft malzemelerinden düşüyor. Bu malzemeler ile silahlarınıza ekstra özellikler ekleyebiliyorsunuz. Mesela oyunda goblin canavaları var silahınıza goblin’lere ekstra vurma özelliği ekleyebilirsiniz. Ya da yakma, dondurma efektleri koyabilirsiniz bu tamamen sizin oyun stilinize bağlı.

Combat sistemi olarak son olarak şunu söylemek istiyorum. Oyunun en başında verilen Öfke eldiveni barını doldurdukça yanınızda ki karakterlerin eldivene özel yetenekleri doluyor. Ancak öfke barı doldurulduktan sonra 1 karakterin özelliği kullanılabiliyor yani bunu iyi seçmeniz gerekiyor. Öfke eldiveni sadece öfke eldiveninin vuruşlarıyla doluyor bunu da es geçmemek lazım. Normal silah saldırıları öfke eldiveninin barını doldurmaz.

Oyunda ayrıca bir craft bölümü mevcut. Craft bölümü oldukça güzel bir bölüm çünkü önemini oyunda ilerledikçe anlıyorsunuz. Bazı bölümlerde 3 yada 4 roundluk savaşlar oluyor, bu roundların bitiminde sonraki düşmanlar geliyor ancak sizin canınız yenilenmediği için üstünüzde ki eşyaların her zaman iyi bir seviyede olması gerekiyor. Oyun başlarında craft bölümüne önem vermeniz sizin için iyi olacaktır.

Oyunda günlük görevler mevcut. Görevlerin sonucunda size çeşitli ödüller veriyor. 4 tane farklı görev türü mevcut. Biri normal hikaye görevleri, biri side story diye geçen yan görevler, biri günlük ve sonuncusu ise haftalık görevler. Bunların yanında ayrıca günlük olarak 24 saatte bir alabileceğiniz sandıklar mevcut. Bu sandıklardan, yardımcı karakter, silah, ekstra altın, giysi ve craft materyali düşma ihtimali var.

Üst resimde sağ en alt köşede mavi çerçevede beyaz elektrik işareti, sizin mevcut enerjinizi gösteriyor. Her bir hikaye bölümüne giderken 1 enerjiniz düşüyor. Boss fightlarının olduğu bölümler ise 5 enerji götürüyor. Hunt bölümleri ise 10 enerjiye kadar çıkabiliyor. 5 dakika, 1 enerji yenilenmesi alıyorsunuz. Oyun ücretsiz olduğundan tabi ki sizi biraz da para harcamaya yönelik mekanikler mevcut her ücretsiz oyunda olduğu gibi.

Oyun benim şimdiye kadar oynadığım en iyi mobil RPG oyunlarından biri diyebilirim, görsel kalitesi, oyun içeriği olarak zenginliği, anlaşılabilirliği olarak şiddetle oynamanızı öneririm. Oyundan kolay kolay sıkılacağınızı sanmıyorum. Oyunu oynarken zamanın nasıl geçip gittiğini anlamıyorsunuz o yüzden şarj aletinizi mutlaka yanınızda bulundurun.

Oyunu indirmek isterseniz iOS kullanıyorsanız buraya tıklayarak, Android telefon kullanıyorsanız buraya tıklayarak indirip oynayabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol