Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kitaptan Uyarlanan İki Yeni Netflix Dizisi Geliyor

Netflix, 2023 yılında kitaptan uyarlanmış 2 yeni yapımı piyasaya sürecek. Dizilerin ilham aldığı kitaplar The Three-Body ve All The Light We Cannot See olacak.

Netflix, 2022 yılı boyunca Blonde, All Quiet on the Western Front, The Grey Man ve Lady Chatterley’s Lover gibi kitaptan uyarlama yapımlar yayınladı. 2023 yılında da uyarlama yapımlar gelecek bu yüzden kitapseverler duyuruları dört gözle bekliyor. Geliştirilmekte olan iki yeni dizi, eleştirmenler tarafından oldukça iyi eleştiriler alan kitaplardan esinlenecek.

Bu yapımlardan ilki, ünlü bilimkurgu romanlarından biri olan The Three-Body Problem olacak. Diğer yapım ise Anthony Doerr’in Pulitzer Ödüllü All The Light We Cannot See kitabından uyarlanacak. Bu kitaplara dayanan diziler için Netflix, henüz belirli bir çıkış tarihi açıklamadı ancak kitapta nelerin işlendiğini biliyoruz.

Yeni Netflix Dizilerinin Konuları Nasıl?

Netflix

The Three-Body Problem konusu şöyle: Kitabın hikayesi Çin’in Kültür Devrimi sırasında geçiyor. Orduda gerçekleşen gizli bir projede, uzaylılarla temas kurmaya çalışmak için bir sinyal gönderiliyor ve bu çaba başarılı oluyor. Sinyal, bir uzaylı ırkı tarafından alınıyor ve bu ırk Dünya’yı işgal etmeye karar veriyor. Dizinin kadrosunda Liam Cunningham, Eiza Gonzalez, Benedict Wong ve Jonathan Pryce yer alıyor. Dizinin yapımcılığını Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve DB Weiss üstleniyor.

All The Light We Cannot See ise görme engelli bir Fransız genç olan Marie-Laure ile Alman askeri Werner’in arasındaki ilişkiyi anlatacak. Hikaye, 2. Dünya Savaşı’nda Fransa’da geçecek. Dizinin kadrosunda şu ana kadar tanıdığımız isimler arasında Aria Mia Loberti, Mark Ruffalo, Hugh Laurie, Louis Hofmann, Lars Eidinger ve Nell Sutton yer alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.