Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kingdom Hearts’ın Yaratıcısı Square Enix’ten Emekli Oldu

Kingdom Hearts'ın yaratıcılarından Shinji Hashimoto, şirketin en büyük serilerinden bir miras bırakarak Square Enix'ten emekli olduğunu duyurdu.

Modern JRPG türünde, Square Enix kadar geniş çapta beğenilen az sayıda stüdyo mevcut. Final Fantasy ve Kingdom Hearts geliştiricisi, yıllar boyunca devasa ve tutkulu bir hayran kitlesine sahip oyun endüstrisindeki en büyük stüdyolardan biri olarak kendini kanıtladı.

Square Enix’in en tanınmış yeteneklerinin çoğu, Final Fantasy karakter tasarımcısı Tetsuya Nomura ve Final Fantasy 14 yapımcısı Naoki Yoshida gibi oyun dünyasında ünlü isimler haline geldi. Bugün ise Kingdom Hearts serisinin orijinal yaratıcılarından bir tanesi, kendisini ünlü yapan stüdyoya veda edecek. Shinji Hashimoto, ikonik stüdyonun adı hala Squaresoft iken 1995 yılında JRPG geliştiricisine ilk katılmasından bu yana yaklaşık otuz yıldır Square Enix ile birlikteydi.

Kingdom Hearts’ın Babası Sektörden Emekli Oldu

Kingdom Hearts

Hashimoto, Final Fantasy 7 ve Final Fantasy 10-2 gibi uzun süredir devam eden serinin en çok beğenilen oyunlarından bazılarının görüldüğü bir dönemde Final Fantasy serisinin marka yöneticisi olarak görev yaptı. Hashimoto ayrıca Kingdom Hearts serisinin ortak yaratıcılarından birisi ve bugüne kadarki serinin her oyununda yapımcı veya yönetici yapımcı olarak görev yaptı.

Bugün Square Enix, Hashimoto resmen efsanevi geliştirici ile son günü olacağını duyurdu. Shinji Hashimoto, Salı sabahı Twitter hesabı aracılığıyla Square Enix’ten emekli olduğunu resmen duyurdu ve stüdyo ile 27 yıllık bir görev süresinin sona erdiğini belirtti.

Hashimoto, Square Enix’te onun yalnızca Kingdom Hearts ve Final Fantasy serileri için bir figür olarak değil, aynı zamanda The World Ends With You ve devam filminde baş yapımcı olarak hizmet eden bir miras bırakacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.