Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

King Kong Oyunu Skull Island: Rise of Kong Duyuruldu

Yepyeni bir King Kong video oyunu bu sonbaharda yayınlanacak. Oyun, oyuncuların Kafatası Adası'ndaki hakimiyetine yükselişi sırasında efsanevi maymunu kontrol etmesine izin verecek.

Skull Island: Rise of Kong adlı yepyeni bir King Kong oyunu duyuruldu. Beyaz perdenin efsanevi dev maymunu, Legendary Pictures’ın MonsterVerse film serisi sayesinde son yıllarda yeniden canlandı ve Godzilla x Kong: The New Empire önümüzdeki Mart’ta sinemalarda boy gösterecek. Efsanevi film canavarı, Nintendo’nun benzer maymun maskotu Donkey Kong için bir ilham kaynağı olduğundan, Kong’un video oyunları dünyasındaki etkisi de bir hayli önemli.

Neredeyse 1980’lerden beri oyun uyarlamasını gördüğümüz seri için uzun zamandır oyun çıkmıyordu. En son, 2005 yılında bir film oyunu görmüştük. King Kong’un en son video oyunu işbirliği ise, uzun süredir düşmanı olan Godzilla ile yeniden bir araya geldiğini özel bir Call of Duty etkinliğiydi ancak oyuncular gerçek manada King Kong’u kontrol edebileceği bir oyun arzuluyordu.

Skull Island: Rise of Kong Neler Vaat Ediyor?

King Kong Oyunu Skull Island: Rise of Kong Duyuruldu

Bugün, Skull Island: Rise of Kong şeklinde yeni bir King Kong oyunu duyuruldu. Bu yeni oyun için beklentileri arttıran bir fragman bugün erken saatlerde YouTube‘da yayınlandı ve genç Kong izlerken dinozorlar tarafından istila edilen ana adanın görüntülerini sergiledi. Fragman daha sonra, artık yetişkin olan Kong’un bu dinozorlar ve diğer yaratıklarla savaş sahnelerini gösterdi.

Rise of Kong, bağımsız stüdyo IguanaBee Studios tarafından geliştiriliyor ve Smash Bros klonu Nickelodeon All-Star Brawl ve Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues gibi çok sayıda lisanslı oyunun arkasındaki şirket olan GameMill Entertainment tarafından yayınlanıyor. Oyun, Kong’un ebeveynlerinin intikamını almasını konu alıyor. Ana düşmanımız ise adı Deathrunners adlı bir dinozor türünün lideri olarak lanse edilen ” Alfa Avcısı Gaw” olarak tanımlanıyor.

Skull Island: Rise of Kong, 2023 sonbaharında Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S’de piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.