Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kedilerin Dünyasına Gireceğimiz Stray Çıkış Tarihi Açıklandı

Dünyaya bir kedi gözünden bakarak, ailemize ulaşmaya çalışacağımız Stray oyunu için çıkış tarihi açıklandı. Sevimli macera oyunu, 19 Temmuz'da çıkış yapacak.

BlueTwelve Studio, kedi macera oyunu Stray için nihayet çıkış tarihini duyurdu. 19 Temmuz‘da çıkış yapacağı açıklanan oyunun tarihi, geçen hafta PlayStation veritabanı tarafından yanlışlıkla sızdırıldı. Üçüncü şahıs oyunu 2020’de duyurulmuştu ve oyunun başlangıçta Ekim 2021’de piyasaya sürülmesi planlanmıştı. Stray’de, insan benzeri robotların ve tehlikeli yaratıkların yaşadığı bir siber şehirde tek başına kayıp bir kediyi oynayacağız. Ailemizden ayrı olarak, şehirden kaçmak ve eve dönüş yolunu bulmak için eski bir gizemi çözmemiz gerekecek.

Yolculuğunuz sırasında B12 olarak bilinen küçük bir drone ile tanışacak ve arkadaş olacağız. Drone’nun yardımıyla ise bir çıkış yolu arayacağız. Kedi olarak şehrin neon ışıklı sokaklarını ve karanlık ortamlarını keşfederken, yükseklere zıplayacağız. Kendimizi savunmayı da öğreneceğimiz bu oyunda, çevremiz ile etkileşime girip yeni dostlar edineceğiz.

Stray Ekibinin Birçok Kedisi Varmış

Stray

Geliştirici ayrıca gerçek bir kedi gibi hissettirmek için ne kadar zorlandıklarından da bahsetti: “İster gerçek hayatta isterse video oyunu yaparken bir kediyi kontrol etmeye çalışmak kesinlikle kolay değil. En başından beri, karakterimizin kontrollerinin ve animasyonlarının gerçekçi olması gerektiğini biliyorduk. Bu yüzden kedi animatörümüz Miko, resim ve video referansları aramak için çok zaman harcadı.”

İnternette birçok sevimli kedi videosuna ulaşabildiklerini söyleyen geliştirici, internetin resmen bir kedi videosu bataklığı olduğunu mizahi bir şekilde dile getirdi. Ayrıca elde edilen bilgilere göre Stray oyununu geliştiren ekibin yüzde 80’inin evcil kedileri var. Ve ekibin, stüdyo içerisinde baktığı 2 tane kedisi daha mevcut. Bu bilgilere bakıldığında neden bir kedi oyunu geliştirdikleri oldukça net.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.