Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kedi Yönettiğimiz Stray’den İlk Bilgiler Geldi

Uzun süredir geliştirilmekte olan Stray için yayınlanan yeni bilgiler, PlayStation'a özel oyunun yakında çıkış yapacağını ortaya çıkarttı.

Stray, ilk olarak 2020’de E3’te PlayStation’a özel olduğu ortaya çıktığında oyuncuların dikkatini çekti. BlueTwelve Studio’nun açılış çalışması olarak planlanan oyun, oyuncuları insansı robotların yaşadığı unutulmuş, potansiyel olarak yeraltı siberpunk şehrini keşfeden bir kedinin rolünü üstlenmelerine izin verecek. Bu benzersiz formül merak uyandırdı ancak sayısız erteleme oyuncuları üzdü.

Dün, Stray‘e GRAC tarafından bir puan verildi ve oyunun daha fazla ertelenmeyeceği doğrulanmış oldu. Geçtiğimiz yılın başlarından itibaren Intel, oyunun muhtemelen bir yıl içinde piyasaya sürüleceğini öne sürdü ancak bu zaman aralığı çoktan geçti. Ek olarak, Temmuz 2021’de yayınlanan bir oynanış fragmanı,oyunun muhtemelen 2022’nin başlarında bir noktada yayınlanacağını duyurdu ancak geliştiriciden neredeyse hiç haber almadı.

Stray’de Sevimli Bir Kediyi Yönetiyoruz

Stray

Bu tam bir doğrulama olmaktan uzak olsa da, en azından Stray’in hala yapım aşamasında olduğunu ve muhtemelen geliştirmenin en son aşamalarında olduğunu öğrenmiş olduk. Oyunun ertelenme haberleri Covid-19 salgını yüzünden yaşandı ve bir GDC araştırması, stüdyoların yüzde 44’ünün pandeminin bir sonucu olarak oyunları ertelemek zorunda kaldığını keşfetti.

Geliştiricinin ertelemeleri ve bariz iletişim eksikliğine rağmen Stray dikkate değer bir yapım. Sony, 2021 ve 2022’de geliştirilmekte olan pek çok umut verici PlayStation’a özel projeye sahipken bunlardan bazıları, özellikle Babylon’s Fall ve Gran Turismo 7, başarılı olamadı ve övülen Horizon Forbidden West bile beklenen başarıyı yakalayamadı. Yakın gelecekte piyasaya sürülmesi halinde bu yapım, belki de Sony’nin en başarılı yapımlarından biri olarak tarihteki yerini alacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.