Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Keanu Reeves’in Çizgi Romanı Netflix’te Film ve Anime Oluyor

Dijital yayın platformu Netflix, ünlü aktör Keanu Reeves'in yarattığı çizgi roman serisi BRZRKR'ı filme ve anime dizisine uyarlamak için çalışmalara başladı.

The Matrix ve John Wick serilerinin yıldızı Keanu Reeves, Matt Kindt ve Ron Garney ortaklığında yaratılan çizgi roman BRZRKR, Netflix tarafından canlı aksiyon filmine uyarlanacak. Streaming platformu ayrıca çizgi romanın devamı niteliğinde bir anime serisi geliştirmeyi de planlıyor. Filmin başrolünde yer alacak ve yapımcılığını üstlenecek olan Revees, animeye ise sesiyle hayat verecek.

Erken geliştirme aşamasında olduğu bildirilen iki sezonluk BRZRKR anime serisi, Production IG tarafından hayata geçiriliyor. Japonya merkezli animasyon stüdyosu, Guilty Crown, Psycho-Pass, Higashi no Eden ve Ghost in the Shell gibi önemli eserleri ile biliniyor.

Netflix BRZRKR Uyarlaması İçin Çalışmalara Başladı

Keanu Reeves BRZRKR çizgi roman

San Diego Comic-Con’daki panelde projelere dair konuşan Keanu Reeves, “Başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir ölçeği ve projeksiyonu var. Bir hikaye anlatıcısı olarak beni gerçekten etkiledi ve bir insan olarak gördüğüm en havalı şeylerden sadece birkaçı” ifadelerini kullandı.

Ünlü aktörün yazarlığını üstlendiği BRZRKR çizgi romanı, 12 sayıdan oluşuyor ve şiddet uygulamakla lanetlenen yarı tanrı, yarı ölümlü bir adam olan B’nin hikayesini anlatıyor. ABD hükümeti tarafından savaşlarda kullanılmak üzere eğitilen savaşçı, laneti bozmak ve özgürlüğüne kavuşmak için mücadele eder.

Filmin Başrolünde Keanu Reeves Olacak

Keanu Reeves çizgi roman netflix

Kickstarter’da 50.000 dolarlık bağış toplama hedefiyle hayata geçirilen çizgi romanda, Justice League of America ve Spider-Man gibi eserleriyle tanınan ünlü yazar Matt Kindt’in imzası da bulunuyor. Çizimler ise efsanevi Marvel Comics sanatçısı Ron Garney (Wolverine, Captain America) tarafından gerçekleştirildi.

BRZRKR’ın 4 Mart 2022’de çıkan ilk sayısı, 615.000 kopya satarak, 21’inci yüzyılın en çok satın çizgi romanlarından biri oldu. Seri şu ana kadar 1,44 milyon dolar brüt gelir elde etti. Netflix’te yayınlanacak olan film ve anime serisinin ne zaman izleyici karşısına çıkacağı şimdilik bilinmiyor. Ayrıntılar belli oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.