Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Karıncalı RTS Oyunu Empire of the Ants Duyuruldu

Aşırı gerçekçi görünen karıncalar ve böceklerle dolu bir strateji oyunu oynamak ister miydiniz? Empire of the Ants ile tanışın.

Aynı adlı bilim kurgu romanından ve yine aynı isimli 2000 yılında çıkış yapan oyundan esinlenen gerçek zamanlı strateji oyunu Empire of the Ants, Unreal Engine 5 ile yeniden yapıldı. Peki, orijinal oyunu o kadar da tutmasına rağmen, karıncalarla dolu bir RTS oyunu neden yeniden yapılıyor? Geliştirici ekip, hem oyunun görselleri hem de mekanikleri konusunda bir hayli iddialı.

Geliştirici Tower Five, türe yeni başlayanları RTS (Gerçek Zamanlı Strateji) türüne alışmalarını kolaylaştıracak pek çok öğretici üzerinde çalıştıklarını ve bunun yanı sıra deneyimli RTS oyuncuları için de birçok detaylı mekanik üzerinde çalıştıklarının altını çizdi. Strateji planlama, keşif, savaş becerileri ve hepsinden önemlisi, yerel yaban hayatı ittifakları kurmak, sizi bekleyen pek çok zorluğun üstesinden gelmek için gerekli olacak.

Empire of the Ants 2024’te Çıkış Yapacak

Empire of the Ants Duyuruldu

İlginç bir şekilde geliştirici, Empire of the Ants‘in “aynı isimli romana benzer bir deneyim sunacağını” belirtti. Kitapta, miras aldığı evin bodrumunda kaybolan bir insan ve kolonisine zarar vermek için kullanılan gizemli yeni bir silahı araştıran Bel-o-kan’ın kızıl karınca ulusundan genç bir dişi karıncanın öyküsüne şahitlik ediyorduk. Oyunda da buna benzer bir hikaye bölümü görmemiz mümkün.

Oyunun kitaptaki hikayeleri işleyip işlemeyeceği net olarak belli olmasa da, oyunda tek görevi topraklarını savunarak, evini yeniden inşa ederek ve çok çeşitli stratejiler kullanarak saldırılara karşı savunma yaparak kolonisini korumak isteyen bir Karınca olarak oynayacaksınız. Oyunun gerçekten anlatıldığı gibi eğlenceli olup olmayacağını veya derin stratejiler içerip içermeyeceğini bilmiyorum ancak oyunun çok güzel gözüktüğünü net olarak söyleyebilirim.

Anlattıklarımız ve gördükleriniz ilginizi çektiyse, Empire of the Ants 2024’te PS5, Xbox Series X ve PC için çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.