Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kaldırılan Özellik WhatsApp Masaüstüne Geri Dönüyor

WhatsApp masaüstü ve web sürümü için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Mobil cihazlarda olan özellikler artık web sürümlerinde de yer buluyor.

Popüler bir uygulama olarak karşımıza çıkan WhatsApp, çoğu sosyal mesajlaşma uygulaması gibi belirli bir süre sonra mesajı otomatik olarak silen bir özelliği bünyesinde barındırıyor. Kaybolan mesajlar adıyla yer alan bu sistem WhatsApp kullanıcılarına çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Ayrıca otomatik olarak silinmeden önce yalnızca bir kez görüntülenebilen resim ve videolar da bu sistem dahilinde bulunuyor.

Bu özellikler hem Android hem de iOS‘ta mevcut ve uygulamanın masaüstü ve web sürümlerinde de kullanılabiliyordu. Ancak geçtiğimiz yıl WhatsApp, işleri daha güvenli hale getirmek için masaüstü ve web uygulamalarından fotoğraf ve videoları bir kez görüntüleme özelliğini kaldırdı ve bu durum kullanıcılar tarafından eleştirildi. Ancak WhatsApp şimdi bu kararından vazgeçiyor.

WhatsApp Web’in İşlevselliği Arttırılıyor

Bir süredir bu özellik ile ilgili herhangi bir gelişme sunmayan WhatsApp ekibi artık bir kez görüntüleme özelliğini masaüstü (Windows, MacOS) ve web tarayıcılarına geri getirmek için çalışıyor. WABetaInfo tarafından belirtildiği üzere bazı WhatsApp beta test kullanıcıları son birkaç haftadır yalnızca bir kez görüntülenebilen fotoğraf /video gönderme seçeneğini görüyor ve aktif olarak kullanıyor.

whatsapp desktop2

Geldiğimiz noktada WhatsApp’ın masaüstüne ve web tarayıcılarına fotoğraf ve videoları bir kez görüntüleme özelliğini geri getirip getirmeyeceği belli değil ancak bunun eninde sonunda gelme ihtimali bir hayli yüksek.

Her zaman olduğu gibi WhatsApp beta kullanıcıları yeni (ya da tekrardan betaya geri dönen) özellikleri dünya çapındaki kullanıcılardan önce test edebiliyor. Ancak bu özelliklerin standart WhatsApp uygulamasına ne zaman geleceğini bilinmiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.