Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kadın Düşmanlığı Yapan Ünlü Valorant Yayıncısı Yasaklandı

YouTube'da Valorant yayınları yapan ünlü içerik üreticisi IShowSpeed, bir kadın oyuncuyu sözlü olarak taciz ettiği gerekçesiyle tüm Riot Games oyunlarından yasaklandı.

Riot Games’in popüler FPS oyunu Valorant, tüm çabalara rağmen çoğu çevrimiçi oyun gibi sözlü tacizlere sahne olmaya devam ediyor. 7 milyondan fazla abonesi bulunan ünlü YouTuber IShowSpeed, bir kadın oyuncuya sarf ettiği cinsiyetçi ve nefret içerikli ifadelerin ardından Valorant dahil tüm Riot Games oyunlarından yasaklandı.

FullSquadGaming’in ortak sahibi Jake Lucky tarafından Twitter’da yayınlanan video, IShowSpeed’in başka bir oyuncudan performansı hakkında eleştiri aldıktan sonra adeta çılgına döndüğünü gösteriyor. Ünlü Valorant yayıncısı, kadın oyuncuya defalarca “k..tak” diyor ve “Bir kadın benimle mi konuşuyor? Oyunu bırak ve kocanın bulaşıklarını yıka” gibi cinsiyetçi ifadeler kullanıyor.

IShowSpeed, Tüm Riot Oyunlarından Yasaklandı

IShowSpeed valorant yayıncısı
Ünlü valorant yayıncısı, bir kadın oyuncuya küfür etti ve cinsiyetçi ifadeler kullandı.

Lucky’nin bu paylaşımı, hem YouTube hem de Riot Games‘in dikkatini çekti. Video hakkında yorum yapan Riot Games yapımcısı Sara Dadafshar, böyle oyuncuları Valorant topluluğunda istemediklerini ve IShowSpeed’in tüm Riot oyunlarından kalıcı olarak yasaklandığını belirtti. Aynı ileti dizisine yanıt veren YouTube’un Küresel Oyun İçerik Üreticileri Başkanı ise durumu incelediklerini söyledi, ancak bu haberi yazarken IShowSpeed’in YouTube hesabı halen açık ve erişilebilir durumda.

Valorant Yayıncısının Kadın Oyuncuya Küfür Ettiği Anlar

Davranışları nedeniyle özür dileyen ünlü Valorant yayıncısı, birçok ırkçı mesaj aldığını ve iyi bir gün geçirmediğini söyledi. Twitter’da yayınlanan bir başka videoda IShowSpeed’in oyunda nasıl iyileşeceğini sorduğu ve buna karşılık her iki takım arkadaşının da “Yalnızca beyaz karakterler iyileşebilir” yanıtını verdiği görülüyor. Riot’un bu iki oyuncuyu da yasaklayıp yasaklamadığı ise henüz bilinmiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.