Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Just Cause Geliştiricisinden Ortaçağ Oyunu: Ravenbound

Just Cause'un arkasındaki geliştirici Avalanche Studios Group'un Ravenbound: Tales of Avalt adlı yeni bir rogue-like ortaçağ fantezi oyunu üzerinde çalıştığı bildirildi.

Avalanche’nin yeni oyunu Ravenbound: Tales of Avalt olacak. Bu arada baştan söyleyelim; Bahsettiğimiz Avalanche Studios Group, yaklaşmakta olan Hogwarts Legacy’nin arkasındaki geliştirici olan Avalanche Software ile karıştırılmaması gereken, Rage 2 ve Just Cause serisi gibi oyunların arkasındaki geliştirici.

Avalanche Studios Group’un şu anda en popüler serisi Just Cause’un beşinci oyunu ve Contraband adlı Xbox Game Studios ile açık dünya ortak oyunu da dahil olmak üzere geliştirme aşamasında olan birden fazla oyunu olduğu bildirildi ancak yakın tarihli bir sızıntıda ortaya çıktığı gibi, Avalanche Studios Group’un şu anda “Jackdaw” kod adı altında geliştirilmekte olan başka bir oyun üzerinde çalıştığı bildirildi.

Ravenbound: Tales of Avalt Neler Sunacak?

Ravenbound
Ravenbound’un sızdırılan konsept tasarım görüntüsü.

Oyunun gerçek adı Ravenbound: Tales of Avalt olarak açıklandı ve stüdyo için yeni bir türde yepyeni bir marka olacak. Ortacağ fantazi oyunu, Hades ve Returnal gibi diğer yüksek profilli rogue-like başarılarından sonra öne çıkan bir oyun tarzı olan rogue-like türünde olacak. Oyunun gelişimi, oyunun kendisi hakkında oldukça fazla bilgi ile birlikte Twitter‘da Shawn Weber tarafından sızdırıldı.

Bildirildiğine göre oyun, Avalt adlı bir ortaçağ fantezi ülkesinde geçecek ve oyuncuya ülkeyi işgalcilerden korumakla görevlendirilecek. Oyuncu, her biri farklı istatistiklere ve silahlara sahip olan Kuzgunun Gemileri olarak bilinen üç karakterden biri olarak oynamayı seçecek ve oyuncu öldükten sonra düşmeyen özellik kartlarını kullanarak özelleştirebilecek.

Ravenbound’un bir hikayesi olup olmayacağı veya sürekli bir katartik mücadele arayışı olup olmayacağı henüz açıklanmadı. Shawn Weber oyunu, hikayesinden çok savaş mekaniğine dayanan rogue-like bir oyun olan açık dünya Dead Cells olarak tanımladı. Ravenbound ile ilgili sızdırılan bir diğer detay ise Assassin’s Creed Series’e benzer şekilde, oyuncunun dünyayı uçan bir kuzgunun perspektifinden görmesini sağlayan bir özellik olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.