Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Jujutsu Kaisen 2. Sezon Ne Zaman ve Nerede Yayınlanacak?

İlk sezonu 2020 yılının sonlarında yayınlanan Jujutsu Kaisen, kısa sürede geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Peki, sevilen anime devam edecek mi? İkinci sezonun ne zaman çıkması bekleniyor? İşte Jujutsu Kaisen 2. sezonu hakkında bildiklerimiz.

Jujutsu Kaisen 2. sezon ne zaman çıkacak? Popüler doğaüstü aksiyon animesi, Ekim 2020’de yayınlanan ilk sezonundan bu yana hayran kitlesini artırmaya devam ediyor. Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, Naruto ve Bleach gibi popüler shounen animeleri arasına ismini yazdırmayı başaran Jujutsu Kaisen, hayal gücünün sınırlarını zorlayan etkileyici hikayesiyle izleyicilerde hoş bir etki bıraktı.

Gege Akutami tarafından yazılan ve çizilen aynı adlı manga serisine dayanan anime, farkında olmadan taşıdığı Ryomen Sukuna adlı güçlü bir laneti ortadan kaldırmak için Jujutsu Büyücülerinden oluşan gizli bir organizasyona katılan lise öğrencisi Yuta Okkotsu‘nun hikayesini konu alıyor. İlk sezonun yayınlanmasının ardından izleyiciler Jujutsu Kaisen yeni sezonunu beklemeye koyuldu. Bu yazımızda, çıkış tarihi ve nerede yayınlanacağı dahil ikinci sezona dair bildiğimiz her şeyi sizlerle paylaşıyoruz.

Jujutsu Kaisen 2. Sezon Çıkacak Mı?

Jujutsu Kaisen 2. Sezon ne zaman

Kısaca cevap vermek gerekirse, evet çıkacak. Jujutsu Kaisen manga serisinin ön bölümü olan Jujutsu Kaisen 0, Aralık 2021’de Sunghoo Park yönetmenliğinde beyaz perdeye uyarlanmıştı. Sinemadaki gösterimin öncesinde Jujutsu Kaisen 2. sezonun geleceği resmi olarak açıklandı.

Sevilen manganın yaratıcısı Gege Akutami, duyurunun ardından Jujutsu Kaisen 0’ın kahramanı Yuta Okkotsu ve onun lanetli ruh arkadaşı Rika’nın bir resmini sosyal medyadan paylaşmıştı.

Jujutsu Kaisen 2. Sezon Neleri Kapsayacak?

Jujutsu Kaisen 2. Sezon

Eylül ayında Jujutsu Kaisen’in ikinci sezonunun arka arkaya iki “cours” (üç aylık yayın dönemi) boyunca yayınlanacağı duyurulmuştu. Anime, Satoru Gojo’nun Tokyo Jujutsu Lisesi’nde ikinci sınıf öğrencisi olarak geçirdiği zamanı konu alan manganın Gojo’s Past bölümünü ve 1. sezonun bitiminden hemen sonraki olaylara odaklanan Shibuya Incident bölümünü kapsayacak.

Yukarıda bahsettiğim 2021 yapımı Jujutsu Kaisen 0 filmindeki olaylar, bu sezon anime serisinde ilk kez yer alacak. Bilmeyenler için cours, bir anime dizisinin uzunluğunun ölçüsünü belirlemek için kullanılır ve sezondan farklıdır. Tek bir cours, toplamda yaklaşık 12 bölümden oluşur. Bu da, Jujutsu Kaisen’in yeni sezonunun 24 bölümden oluşacağı anlamına geliyor.

Jujutsu Kaisen 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Jujutsu Kaisen 2. sezonu Temmuz 2023‘te yayınlanacak. Net tarih henüz açıklanmadı, ancak kısa süre sonra öğrenmeyi umuyoruz. Yeni sezon, 17 Aralık’ta Jump Fest 2023’teki Jujutsu Kaisen etkinliği sırasında Satoru Gojo ve Suguru Geto’nun yer aldığı bir fragmanla açıklanmıştı. İkinci sezonda Ruji Amanai ve Toji Fushiguro gibi ilk kez göreceğimiz yüzler de olacak.

Yukarıda da belirttiğim gibi, bu sezon art arda iki “cours” boyunca yayınlanacak. Bu da Jujutsu Kaisen 2. sezonun temmuz ayında yayınlanmaya başlayacağı ve aralık ayının sonundan önce veya kısa bir süre sonra sona ereceği anlamına geliyor.

Jujutsu Kaisen Yeni Sezonu Nerede Yayınlanacak?

Jujutsu Kaisen yeni sezon

Jujutsu Kaisen Netflix‘te izlenebiliyor, ancak anime yalnızca Japonya kütüphanesinde bulunuyor. Ne yazık ki, Japonca kitaplığa erişmek bir VPN kullanmak kadar basit değil, çünkü mevcut bölümlerin hiçbiri İngilizce altyazılı olarak izlenemiyor ve yalnızca Japonca dublaj olarak izlenebiliyor. Jujutsu Kaisen’in hem ilk sezonunu hem de ikinci sezonunu izlemek için Crunchyroll aboneliğine ihtiyacınız olacak.

Anime yayın platformu, kısa zaman önce yerel fiyatlandırmaya geçmişti. Uygulamadaki en ucuz premium planın ücreti, aylık 24,99 TL. Crunchyroll hesabı oluşturmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Ayrıca uygulamayı sınırlı şekilde ücretsiz kullanma şansınız da var.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.