Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Joker 2’nin Dudak Uçuklatan Bütçesi Belli Oldu

Warner Bros. Discovery, başrollerini Joaquin Phoenix ve Lady Gaga'nın paylaştığı Joker 2 için 150 milyon dolar bütçe ayıracak.

Marvel Studios’un Kevin Feige liderliğinde yaptığına benzer bir şekilde kendi Marvel Sinematik Evreni’ni (MCU) yaratmaya karar veren Warner Bros. Discovery, yeniden yapılanma doğrultusunda 10 yıllık bir plan üzerinde çalışıyor. Beklentilere bir türlü cevap vermeyen DC Genişletilmiş Evren (DCEU) dönemini kapatan Amerikalı medya devi, 90 milyon dolar harcadığı Batgirl‘ü iptal etmişti.

İlk filmiyle olağanüstü bir başarı yakalayan Joker‘in devam filmine dört kolla sarılan Warner Bros., proje için kesenin ağzını açtı. Variety‘nin haberine göre stüdyo, Joker: Folie À Deux’un yalnızca prodüksiyonu için 150 milyon dolar bütçe ayırdı. 2019’da vizyona giren ilk film, 55 milyon dolarlık mütevazi bütçesine karşın gişede 1 milyar dolar hasılat elde etmişti. Bununla da kalmayan DC Comics uyarlaması, En İyi Oyuncu Oscar’ı dahil iki Akademi Ödülü kazanmıştı.

Joker 2’de Joaquin Phoenix ve Lady Gaga Olacak

joker 2

Variety, hem Joaquin Phoenix hem de yönetmen Todd Philips‘in 20 milyon dolar alacağını, yeni başrol oyuncusu Lady Gaga‘nın ise 10 milyon dolar alacağını bildirdi. Phoenix, ilk filmden yalnızca 4,5 milyon dolar kazanmıştı. Haberde ayrıca filmin müzikal sahneler içereceği bilgisi de yer alıyor. Joker 2’nin müzikal türünde bir film olacağı daha önce pek çok dillendirilmesine rağmen Warner Bros. cephesinden halen resmi bir açıklama gelmiş değil.

Phoenix, Arthur Fleck, nam-ı diğer Joker rolüne geri dönecek. Gaga ise Harley Quinn karakterini canlandıracak. Bu iki ismin yanı sıra ilk filmde yer alan oyunculardan Zazie Beetz de devam halkasında olacak. Joker 2’nin 4 Ekim 2024 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

Joker: Folie À Deux İçin Yayınlanan Tanıtım

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.