Japon Oyuncular Ülkelerinde PS5 Bulamadığı İçin Sony’e Kızgın

Sony'nin konsolunun evi olan Japonya'da durum daha iyi olmalı. Ancak sonuçlar bunun tersini gösteriyor. Yerel oyuncularda konsol bulamıyor.

Tüm dünyada PS5 kıtlığı devam ediyor. Görünüşe göre, Sony‘nin konsolunun evi olan Japonya’da durum daha iyi olmalı. Ancak bunun tersi doğru ve bu durum bir süredir devam ediyor, bu da yerel oyuncuları çok rahatsız ediyor.

Japon konsol oyuncuları hala yeni cihazlar satın almak için mücadele ediyor. Nispeten çok azı bir PlayStation 5‘i çatılarının altına koyabildi. Daha önce Japonya’daki tedarik ile ilgili sorunları yazmıştık. Üretici reddetse de, pek çok oyuncu Sony‘nin kendi iç pazarına sırtını döndüğünü ve öncelikle Batı’daki mağazaların tedariğini önemsediğini iddia ediyor.

blank

Famitsu‘ya göre, Japonya’da lansmandan sonraki ilk 8 haftada 266.000 PS5 satıldı, bunlardan 26.000’i son iki hafta içinde. Bu, piyasaya sürüldükten sonra aynı dönemde PS4’ten iki kat daha az. Bu kadar düşük sonuçların suçu mağazalardaki kıtlık. Kısıtlı stoklar, insanları üreticilerin karşılayabileceğinden çok daha fazla evde tutarak yeni cihazlara talep yaratan salgın sırasındaki zorlu koşullarla açıklanıyor.

blank

Sınırlı tedarik, Sony‘nin Japon pazarına bu kadar az konsol gönderdiği gerçeğini açıklamıyor. Ancak Xbox Series X / S’nin satışlarına bakarsak, kendi başına bir teori akla geliyor. Japonya’da, Microsoft’un ürünü yaklaşık 30 bin alıcı buldu ve bu, diğer pazarlara kıyasla çok kötü bir sonuç. Büyük olasılıkla, orada satılan X / S Serilerinin oranı çok daha yüksek olduğundan ABD ve Avrupa’ya teslim edilmek üzere daha fazla konsol hedeflendi. Yerel olarak, Sony’nin mevcut olmayan PS5 yerine birçok potansiyel müşterinin rakip cihazları satın alacağından endişelenmesine gerek yok, çünkü Japon mağazalarında çok yok. Elbette bunlar sadece şüpheler, üreticilerin resmi pozisyonları tarafından desteklenmiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol