Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

It Takes Two’nun Geliştiricisinden NFT’ye Sert Çıkış

Video oyunlarındaki NFT'ler, oyuncuların ve genel olarak topluluğun tepkilerinden görülebilen önemli tartışmalara yol açtı. It Takes Two'nun yaratıcısı Josef Fares de video oyunlarına NFT getirilmesine karşı.

Hazelight’ın kurucusu ve It Takes Two’nun fikir babası Josef Fares, NFT’leri video oyunlarına getirmek konusundaki görüşlerini paylaştı. Geliştirici, diğer şeylerin yanı sıra, yapımlarından birinde NTF’leri uygulamak yerine “dizinden vurulmayı tercih edeceğini” söyleyerek oldukça açık sözlü ifadeler kullandığı bu çözümün büyük bir hayranı değil.

WP‘ye röportaj veren Josef Fares, “Size şunu söyleyeyim: Bir oyunda aldığınız karar ne olursa olsun, tasarımı oyuncuya ödeme yapmak veya ondan para ödemesini istemenizi sağlayacak bir şey yapmak zorunda olduğunuz, bana sorarsanız bu yanlış. Bir hikaye [anlatmak amacıyla] bir oyun yaparsanız, bunun yanlış olduğunu düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Oyunlar Sadece Çok Para Kazanma Araçları Değil

It Takes Two

Fares, video oyunu geliştirmenin kendisi için bir sanat olduğunu ve sadece çok para kazanmanın bir yöntemi olmadığını iddia etti. Bu, şu anda oldukça alışılmadık bir yaklaşım gibi görünüyor, özellikle oyun endüstrisindeki diğer şirketlerin üretimlerine benzersiz jetonları ne kadar hızlı uyguladığına veya uygulamayı planladığına bakarsak.

Bu bağlamda, tamamen blockchain teknolojisine, kripto para birimlerine ve takas edilemeyen tokenlere dayalı bir oyun yaratan Peter Molyneux gibi Ubisoft da Quartz platformuyla öne çıkıyor. Square Enix de konuyu araştırıyor. Önümüzdeki günlerde NFT teknolojisini oyunların hepsinde görmemiz muhtemel.

It Takes Two’nun Geliştiricisi NFT’ye Tamamen Karşı

It Takes Two

It Takes Two’nun yaratıcısı, oyunların sürekli olarak desteklenmesi konusuna ve onları birden çok kez tekrar oynama olasılığına da değindi. Fares, bir sonraki prodüksiyonunun kesinlikle bu konuya odaklanmayacağını garanti etti. Bunu, hikaye anlatımını vurgulayan tek oyunculu oyunların onlarca veya yüzlerce saat oyun sunmamaktan başka sorunları olduğu gerçeğiyle açıkladı.

Sonuç olarak, Fares’in röportajı, geliştiricinin bir sonraki oyununun neye benzemesi gerektiği hakkında fazla bir şey açıklamadı. Bunun yerine, ne olmayacağından eminiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.