Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İşte Wi-Fi 7 Özelliğine Sahip Olacak İlk Telefon!

Samsung, ilk Wi-Fi 7 donanımlı akıllı telefonunu 2024 yılında piyasaya sürecek. Yeni teknoloji, önce dizüstü bilgisayarlara gelecek.

Samsung her zaman Wi-Fi’nin en son sürümünü pazara sunan ilk Android OEM’i olmuştur. Yayınlanan en son rapor, ilk Wi-Fi 7 donanımlı akıllı telefonun 2024’ün ikinci yarısında çıkacağını gösteriyor. Apple cihazları hala Wi-Fi 6 kullanıyor ve yeni bir Apple cihazı gündemde değil. Bundan dolayı Wi-Fi 7 özelliğine sahip ilk akıllı telefonlar arasında Samsung, daha spesifik olarak Galaxy S24 yer alacak.

DigiTimes, Wi-Fi 7’nin 2024’te piyasaya sürülmeye hazır olması nedeniyle Wi-Fi 6E’nin yalnızca bir işlem teknolojisi olacağını bildiriyor. Galaxy S24, aynı sayıda antene sahip Wi-Fi 6’ya kıyasla 2.4 kata kadar daha yüksek hız sağlayacak.

Wi-Fi 7, 2025 Yılına Kadar Oldukça Maliyetli Olacak

Wi-Fi 7

Bu internet hızında kayda değer bir gelişme çünkü Wi-Fi 6, 9.6 Gb/sn ve Wi-Fi 5, 3.5 Gb/sn gibi oranları görüyor. Gecikmeyi engelleyen yeni teknolojiler sayesinde Wi-Fi Yedi, istikrarlı bir bağlantı da sağlayacak. Yülksek hız sağlayacak yeni teknoloji, akıllı telefonlar için piyasaya çıkmadan önce yönlendiriciler ve dizüstü bilgisayarlar için benimsenecek. Teknoloji, ilk günlerinde son derece pahalı olacak ve ancak 2025 yılında sıradanlaşacak.

Ocak ayının başlarında MediaTek, Wi-Fi 7‘yi gösterdi ve Intel 2024 yılına kadar dizüstü bilgisayarlarda bu teknolojiyi kullanacaklarını açıkladı. Akıllı telefon çipi geliştiricisi Qualcomm, bu hızı mümkün olduğunca erken benimsemek için yeni çip seçenekleri üzerinde de çalışıyor. Qualcomm, düşük gecikmeli ağ iletişimi ve elbette yeni teknolojiyi içeren FastConnect 7800 yongasını da duyurdu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.