İşte Dört Kameralı Huawei P20’den İlk Fotoğraflar

Huawei'nin P20 modeline ait ilk fotoğraflar TENAA'nın sitesinde paylaşıldı.

Huawei, merakla beklenen P20 modelini 27 Mart tarihinde Fransa‘nın başkenti Paris‘te düzenlenecek etkinlikle tanıtacağını daha önce de duyurmuştu. Ancak Çin‘in telefon sertifikasyon kurumu TENAA‘ya yüklenen fotoğraflar sayesinde yeni P20’nin gerçek görüntülerine ilk kez ulaşıyoruz.

Tanıtımına 1 aydan fazla bir süre kalan Huawei P20‘nin TENAA’ya yüklenen bilgilerinde cihazın kod adının EML-TL00 olduğu görülüyor. Dört cepheden çekilen fotoğraflarının da internete yüklendiği cihaz, ara tarafta dikey eksende uzatılan çift lense ev sahipliği yapıyor. Bu iki lensin altında ise beyaz renkli Leica yazısı okunuyor.

Ayrıca fotoğraflarda çok net görülmüyor olsa da telefonun ön yüzünde de iki adet selfie kamerası bulunduğu raporlandı.

Tasarımında iPhone X’ten esintiler var

Ekranında iPhone X’tekine benzer bir çentiğe sahip olması beklenen Huawei P20’de home butonu da bulunacak. Bu buton aynı zamanda parmak izi okuyucu sensörü olarak çalışacak. Arka tarafta konumlandırılan dikey çift lensli kamera ise Leica ile ortaklaşa geliştirildi. 

Yine arka kapakta Huawei markasının ve model isminin dikey olarak yer alması da ilginç bir tasarım tercihi olmuş. Cihazın sol yanında SIM kart girişi, sağ tarafta ise kırmızı renkli güç düğmesi ve ses açıp kısma butonları yer alıyor.

Tamamen metal yekpare kasaya sahip olduğu tahmin edilen modelin fiyatına dair çeşitli spekülasyonlar var. Ancak en doğru bilgiye 27 Mart tarihinde ulaşabilmek mümkün olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>