Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İspanya, Ganimet Kutusu Karşıtı Yasa Çıkaracak

İspanya, ganimet kutuları hakkında yasa çıkaran ilk Avrupa ülkesi olma yönünde önemli bir adım attı.

Yakın tarihli bir rapor, sürekli eleştirilen ganimet kutularının İspanya’da yasalara konu olacağını ve ülkenin ganimet kutuları için bir yasa çıkaran ilk Avrupa ülkesi haline getirdiğini ortaya koydu.

Rapor, Reuters web sitesinde yer alan ve Tüketici Bakanı Alberto Garzon’un birkaç hafta içinde hükümetin “gerçek veya sanal bir pazarda ekonomik değeri olan ve yeniden satılabilen veya değiş tokuş edilebilen ödüller sunan oyun özelliklerini düzenleyeceğini” belirttiği bir makaleden geldi.” Hükümet bunun, ganimet kutularına ilişkin “düşüncesiz, zorlayıcı ve hatta patolojik” tüketici davranışlarından kaçınmak olduğunu iddia etti.

İspanya, Ganimet Kutularını Hedef Aldı

İspanya

İspanya’da yapılacak olan düzenlemeler aynı zamanda hem oyunlarda hem de başka yerlerde güçlü çekişme noktaları olan NFT’leri ve kripto para birimini de içerecek. Düzenlemeler yayınlandığı tarihte belirtilmemiş olsa da Garzon, “oyuncuların sağlıklarını ve özellikle de en savunmasız olanların sağlığını korurken eğlenmelerine izin vereceklerini” iddia etti.

Makale, İspanya’da yaşayan öğrencilerle ilgili önemli bir istatistiğe dikkat çekti. Çevrimiçi bağımlılığı da izleyen Ulusal Uyuşturucu Planı anketine göre ortalama olarak, on kişiden üçü “ilk satın alma işleminden sonra video oyunlarındaki sıralamalarını, karakterlerini, aksesuarlarını veya görüntülerini iyileştirmek için 2021’de para harcadı.” ifadeleri kullanıldı.

Daha geçen ay, 18 Avrupa ülkesi ve 20 farklı tüketici grubu, ganimet kutularını “sömürü” olarak nitelendiren bir Norveç Tüketici Konseyi raporunu destekledi. Rapor, bu çözümler sorunu hafifletmezse olası bir yasaklama ile birlikte alınabilecek birkaç potansiyel eylem önerdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.