Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Iron Man Hakkında Yıllar Sonra Ortaya Çıkan Şaşırtıcı Gerçek

Yeni ortaya çıkan bir bildiriye göre Iron Man, başka bir stüdyonun karakteri olacakmış. Ancak işler ters gidince Marvel, tüm hakları satın almış.

Yeni bir araştırma raporuna göre Iron Man karakterinin, Marvel Cinematic Universe 2008’de başlamadan önce New Line Cinema’nın 2005 uyarlamasında yer aldığı bildirildi. The Hollywood Reporter’a göre stüdyo bir Iron Man filmi yapma fırsatı buldu ancak New Line’ın şefi Bob Shaye, konseptin saçma olduğunu belirtti. Shaye’ye göre, demir bir adam uçmak için fazla ağır olurdu.

2000’lerin ortalarında bir noktada stüdyo, senarist David Hayter, David S. Goyer ve Mark Protosevich’iri bir araya getirdi. Aslında tamamen Iron Man hakkında yapılan bu görüşmeler sonucunda Hayter, sonunda senaryoyu yazmak için seçildi. Stüdyonun karakter haklarının sona ermesine yönelik açıklanan mahkeme kararından sonra, Marvel tüm haklarını geri aldı. Ardından Robert Downey Jr. stüdyonun yatırımcısı oldu.

Iron Man’i Marvel’da Görmeyebilirdik

Iron Man

Milyarder hayırseverin yaptığı yatırımların sonucunda ise Iron Man, Marvel Cinematic Universe‘ün ilk resmi filmi olarak çıkış yaptı. Bu çizgi roman karakterini Tony Stark’tan başka birinin oynadığını hayal etmek zor. Ancak önceki stüdyoda, Tom Cruise‘un role ilgi duyduğunu dile getirdiği bildirildi. Hatta Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta alternatif bir evren versiyonu olarak ortaya çıkacağı söylentileri vardı.

Downey Jr.’dan Tony Stark teknik olarak MCU’da ölmüş olsa da, yeni Multiverse Saga sayısız olasılığın kapılarını açıyor. Böylelikle yapımlarda hiç beklenmeyen şeylerle karşılaşabiliriz. Tony Stark ve Tom Cruise rol detaylarının yer aldığı kaynağa buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.