Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İptal Edilen Lenovo Legion Play Konsolu Kanlı Canlı Görüntülendi

Lenovo'nun iptal edilen el konsolunun prototipleri Çin'de ortaya çıktı.

İptal edilen Lenovo Legion Play prototipleri Çin’de satışa sunuldu. Daha çıkış yapmadan fişi çekilen oyun konsolu, 7 inçlik bir ekrana ve Snapdragon 888 yonga setine sahipti. Diğer özelliklerini öğrenemeden ortadan kaybolan cihazın tüm özellikleri bugün ortaya çıkmış oldu.

Görünüşe göre Lenovo Legion Play, şirket fişi çekmeden önce piyasaya sürülmeye oldukça yakındı. Etkileyici görünen avuç içi oyun bilgisayarının MWC 2021’de piyasaya sürülmesi planlanmıştı ancak, herhangi bir sebep gösterilmeden cihaz raflarda yerini alamadan bir anda ortadan kayboldu. Asıl öne çıkan noktası bulut tabanlı oyun olacak olan cihaza yakından bakalım.

Lenovo Legion Play Özellikleri

Lenovo Legion Play

Avuç içi oyun bilgisayarları son yıllarda büyük bir ivme yakaladı. Bu cihazların birçoğunda AMD APU kullanılıyor ve çoğu Windows üzerinde de çalışıyor. Sızıntı kaynağı olan Taki Udon, Legion Play’in prototip birimlerinin Çin’de 160 dolar gibi düşük bir fiyattan satıldığını iddia etti. Prototiplerden bazı ek ayrıntılar arasında özel başlatıcı ve HDR10 desteği ile kutudan çıkan Android 11 işletim sistemi yer alıyor. Cihaz, stereo öne bakan hoparlörlere ve 7.000 mAh bataryaya sahip.

Legion Play’in çıkışını etkilemiş olabilecek kritik faktörlerden biri fiyatlandırma diye düşünüyoruz. Hatta öyle ki, bu cihazın Logitech G Cloud‘dan daha pahalı olabileceği ortaya çıktı. G Cloud şu anda 300 dolar olarak fiyatlandırılıyor ancak çok daha zayıf bir işlemci olan Snapdragon 720G ile geliyor. Legion Play’in iptal edilmesinin olası bir nedeni, daha güçlü AMD APU tarafından desteklenen Steam Deck olarak gösterildi.

Lenovo Legion Play, 436g net ağırlığa ve 1.920 x 1.080 piksel ekran çözünürlüğüne sahipti. Konsolun satılmakta olan veya halen satılmakta olan birimlerinin sayısına dair bir gösterge yok. Ayrıca cihazın çalışabilmesi için yazılım desteğine sahip olup olmayacağı da belli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.