Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İptal Edilen Daredevil Oyununun Videosu Ortaya Çıktı

İptal edilen Daredevil PS2 oyununun prototipi bulundu ve oynanış görüntüleri yayımlandı.

PlayStation 2 için Frank Miller’ın aynı adlı çizgi romanından esinlenen The Man Without Fear isimli açık dünya Daredevil oyunu geliştiriyordu. Ne yazık ki, oyun hiçbir zaman gün yüzü göremeden 2003 yılında iptal edildi ancak dün nihayet bir prototip bulundu. Hidden Place tarafından keşfedilen yeni prototipte, ana karakterimizin hem Kingpin hem de Elektra ile savaştığını ve karakterlerin geçmişlerinin yalnızca görseller ile anlatıldığı bir dizi ara sahnede görüyoruz.

Lost Media Wiki‘ye göre olay örgüsü Elektra Lives Again‘den esinlenildi. Oyun, Kingpin’in suikasta kurban gittiği haberiyle açılacak ve Hell’s Kitchen’da bir savaşa yol açacaktı. Diriltilen Elektra cinayetten sorumlu tutulacaktı ancak Kingpin aslında ölmemiş olacak ve her şeyin bir kurgu olduğunu ortaya çıkacaktı.

Daredevil PS2 Oyunu İlk Kez Görüntülendi

Başlangıçta oyun, Daredevil’in çizgi romanlardaki en ikonik anlarını oyunlaştıracak düşük bütçeli bir yapım olacaktı ancak oyunun geliştiricisi 5,000 Ft, Sony’nin bir film yapacağını öğrenince oyunun kapsamı büyütüldü. duyunca kapsam çok daha büyüdü. Doğrusal yapıdan çıkan oyun, açık dünya aksiyon türüne geçiş yaptı ve PlayStation yanı sıra PC ve Xbox sürümleri de hedeflendi.

İptal Edilen Daredevil Oyununun Videosu Ortaya Çıktı

İddialara göre, Sony ile Marvel arasında sürekli anlaşmazlıklar çıktı ve karakterin oyunda bürüneceği rol için birçok tartışma yaşandı. Microsoft çok daha rahattı ve oyunun geliştirme sürecine pek karışmadı. Tüm bu süreçler boyunca oyun birçok kez yön değiştirdi ve bu kez de açık dünyayı bırakıp doğrusal bir üçüncü şahıs dövüş oyununa evrildi.

Bu arada stüdyoda uyuşturucu kullanımı ve son teslim tarihlerinin kaçırıldığı iddiaları gündeme geldi ve geliştirme süreci arap saçına dönen oyun için işler iyice çığrından çıktı. Hal böyle olunca oyun 2003 yılının yaz aylarına ertelendi. Ertelemenin ardından Marvel, oyunun çok zayıf olduğunu ve yayımlanmaması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine, neredeyse yapımı tamamlanan oyun iptal edildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.