Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPhone İçin WhatsApp Ekran Görüntüsü Alma Engeli Yolda

Meta tarafından geliştirilen WhatsApp, herkesin gizliliğini korumak için yeni adımlar atmaya devam ediyor.

Sosyal medya uygulamaları arasında oldukça popüler bir yere sahip olan WhatsApp için yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor. Sesli ve yazılı iletişim kurmayı sağlayan uygulama dahilinde yeni özellikler test ediliyor ve bu özellikler tüm dünyadaki kullanıcılara sunulmadan önce belirli bir azınlık tarafından denenebiliyor. Testlerden başarıyla geçen özellikler resmi sürümde yer alabiliyor.

Şimdi ise karşımızda iPhone kullanıcılarının dahil olabileceği yeni bir özellik bulunuyor. Daha önce Android sistemlerde bulunan özellik gizliliği daha da artırmak için iPhone kullanıcılarına sunulmak üzere yolda. Bu kapsamda bir kullanıcının profil fotoğrafının ekran görüntüsü almasına izin verilmiyor. Testler başarıyla sonuçlandığında cihazın genelinde görünmesi hedefleniyor.

WhatsApp Gizliliğe Önem Veriyor

WABetaInfo tarafından bildirildiği üzere bu özellik TestFlight uygulaması aracılığı ile yüklenebilen WhatsApp Beta sürümünün en son yamasında yer alıyor. Sürüm 24.10.10.70 kodunda bulunan özellik Android platformunda zaten bulunan bir yapıyı içeriyor. Bu yapı sayesinde bir kullanıcı başka birinin profil fotoğrafını” ekran görüntüsü” şeklinde almaya çalışırken “bu uygulama ekran görüntüsü almanıza izin vermiyor” ibaresi karşınıza çıkıyor.

whatsapp afp full 1558073386151

iPhone kullanan bir kullanıcı profil resminin ekran görüntüsünü almaya çalıştığında ise WhatsApp “ekran görüntüsü yakalama engellendi” cümlelerini bize sunuyor. Meta tarafından geliştirilen WhatsApp, herkesin gizliliğini korumak için bu tarz adımları atmaya devam ediyor. Ayrıca uygulama dahilinde kullanıcılara profil resmini kimin görebileceği ve kimin göremeyeceği gibi seçeneklerde sunuluyor.

Son olarak Apple cihazlar için geliştirilen bu özellik varsayılan olarak etkin bir şekilde bizlere sunulacak ve devre dışı bırakılamayacak. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde özelliğin kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.