Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPhone 15 Pro Max Kamerası En Cezbedici Taraf Olacak!

iPhone 15 Pro Max, periskop lenslere sahip olacak ve bu özellik; siparişlerin önceki serilere göre artış yaşayacağını gösteriyor.

Analist Ming-Chi Kuo, periskop kamera sebebiyle iPhone 15 Pro Max siparişlerinin önceki modellere göre büyük bir artış yaşayacağını söyledi.
Apple, eylül ortasındaki bir etkinlik sırasında iPhone 15 serisini duyurmaya hazırlanıyor. iPhone 15 Pro Max’in titanyum kenarlara, Thunderbolt bağlantı noktasına ve periskop kameraya sahip olması bekleniyor.

Ming-Chi Kuo’nun yeni bir raporuna göre iPhone 15 Pro Max siparişleri, aynı dönemdeki iPhone 14 Pro Max ile karşılaştırıldığında yıllık yüzde 10 ila yüzde 20 oranında artış yaşayacak. Belirtilenlere göre ilk siparişler, serinin toplam siparişlerinin yüzde 40’ını oluşturacak. Periskop kamera, her iki premium modelin de bu özelliğe sahip olması beklendiğinden 2024 yılında iPhone 16 Pro’nun satışlarını da artıracak. Kuo, iPhone periskop lensi sevkiyatlarının 2024’ün ikinci yarısında yüzde 70 artmasını bekliyor.

iPhone 15 Pro Max Titanyum Kaplı Olacak

iPhone 15 Pro Max

Tüm bu rakamlar periskop lens tedarikçisi Largan için büyük bir kazanç anlamına geliyor. Şirketin, Apple’ın periskop lenslerinin tek tedarikçisi olması ve Huawei için periskop lenslerin yüzde 60’ından fazlasını göndermesi bekleniyor. Raporda, periskop lens siparişlerinin 2023’te 15 ila 20 milyon adede ulaşacağı, 2024’te ise yaklaşık 30 milyon adede ulaşacağı sonucuna varılıyor. Largan, bu akıllı telefon üreticilerinin teknolojiyi benimsemesinden faydalanacak.

Önümüzdeki haftalarda Apple, iPhone 15 Pro Max’i duyuracak. Bazı söylentiler cihazın ekim ayına erteleneceğini gösteriyordu ancak Kuo’nun daha önceki bir raporu cihazın eylül ayında çıkış yapacağını gösterdi. Ayrıca serinin en yüksek modeli, 4.852 mAh pil ile donatılacak. Bu da önceki seride yer alan 14 Pro Max bataryasına göre 500 mAh’lik bir artış demek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.