iPhone 13 Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı: İşte Fiyatlar

Yakın zaman önce tanıtılan iPhone 13 serisi, bugün itibarıyla Türkiye'de ön siparişe açıldı. İşte telefonların fiyatları ve öne çıkan özellikleri.

Apple, 14 Eylül’de gerçekleştirdiği lansman ile birlikte merakla beklenen iPhone 13 ailesini tanıttı. Dört yeni modelden oluşan seri, tasarım anlamında köklü değişiklikler içermese de, selefine göre önemli iyileştirmeler sunuyor. Öte yandan iPhone 13 Türkiye fiyatı ile kullanıcıları bir hayli üzmüştü. Apple’ın yeni serisi, bugün itibarıyla ülkemizde ön siparişe açıldı.

Beklendiği üzere iPhone 13 fiyat anlamında Türkiye’deki kullanıcıların ceplerini bir hayli zorlayacak. Apple Türkiye’nin web sitesine baktığımızda, iPhone 13 ön sipariş fiyatının 11.999 TL olduğunu görüyoruz. Seçeceğiniz kapasiteye göre bu meblağ 14.999 TL‘ye kadar çıkıyor.

iphone 13 özellikleri

Boyut anlamında serinin en kompakt modeli olan iPhone 13 mini için 10.999 TL başlangıç fiyatı belirlenmiş. Telefonun maksimum depolama sunan 512GB’lık versiyonu ise 13.999 TL. Dilerseniz şimdi Pro modellerinin ön sipariş fiyatlarına bakalım.

iPhone 13 Pro ön sipariş başlangıç fiyatı 15.999 TL olarak belirlenirken, bu fiyat 1TB versiyonunda tam 20.999 TL‘ye kadar çıkıyor. Ailenin hem özellik hem de boyut olarak en üst modeli olan iPhone 13 Pro Max Türkiye fiyatı ise 17.999 TL. 6.7 inç boyutundaki telefonun 1TB’lık varyantı için 22.999 TL‘yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Öne Çıkan iPhone 13 Özellikleri

iPhone 13 ön sipariş

Peki, bu fiyatlar karşılığında nasıl bir deneyim yaşayacaksınız? iPhone 13 özellikleri arasında en dikkat çekenlerden biri, A15 Bionic çip olsa gerek. Dünyadaki en hızlı yonga setine sahip olan seri, muazzam bir performansın kapılarını açıyor. Yeni iPhone’un ekranı öncekinden daha parlak. Ayrıca pil ömrü de daha uzun.

Daha da önemlisi, çentik artık yüzde 20 daha küçük. Buna karşın TrueDepth kamera sistemi ve Face ID konusunda herhangi bir eksilme yok. Tüm modellerde sinematik video modu bulunurken, 120Hz yenileme hızındaki ekran sadece Pro versiyonlarında yer alıyor.

Öne çıkan iPhone 13 özellikleri bu şekilde. Peki, iPhone 13 ne zaman çıkacak? Bugün itibarıyla ülkemizde ön siparişe açılan modeller, 1 Ekim’e hem çevrimiçi hem de fiziksel olarak satışa sunulacak.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol