Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPhone 13 Etkinliği: Bugünkü Apple Etkinliğinden Neler Bekliyoruz?

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple, 14 Eylül'de yani bugün düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone 13 serisinin yanı sıra daha pek çok ürününü tanıtmayı planlıyor. Bu yazımızda, Apple etkinliğinde görmeyi umduğumuz şeyleri kısaca özetliyoruz.

Teknoloji dünyasının nefeslerini tuttuğu yılın o zamanı bir kez daha kapıya dayandı. Bugün Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak olan Apple etkinliği (iPhone 13 etkinliği), yeni amiral gemileri dahil pek çok ürünün tanıtımına sahne olacak. Aylarca süren söylentiler ve sızıntılara dayanarak, Amerikalı şirketin önemli duyurular yapmasını bekliyoruz.

Her şeyden önce, Apple’ın 2021’de duyuracağı pek çok ürün olmadığı için bu yıl iki ayrı etkinlik düzenlenme olasılığı yüksek. Bu nedenle, bu akşam karşımıza çıkmasının en olası olduğunu düşündüğümüz cihazları sizlerle paylaşıyoruz. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri iPhone 13 etkinliği sırasında bekleyebileceğimiz ürünlere geçelim.

iPhone 13 Etkinliğinde Hangi Ürünler Tanıtılacak?

iPhone 13 Ailesi

iPhone 13 etkinliği

Eylül ayı, salgın gölgesindeki geçen yılın dışında Apple’ın 2012’den bu yana yeni iPhone serisini duyurduğu ay olarak biliniyor. Bugünkü Apple etkinliğinde görmeyi en fazla umduğumuz şey tabii ki iPhone 13. Bu yıl bir kez daha dört farklı iPhone modeli bekliyoruz: iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max.

Yeni iPhone’ların batarya kapasitelerinin artmasını umuyoruz. Ayrıca Pro varyantların da nihayet 120Hz ekranlarla geleceği söyleniyor. Halihazırda çok iyi olan iPhone kameraları, yeni bir astrofotografi gece modu ile geliştirilecek. Daha küçük bir çentiğe sahip olması beklenen iPhone 13 serisi, USB-C yerine Lightning girişini kullanmaya devam edecek.

iPhone 13 Pro dışındaki modellerin altı farklı renk seçeneği ile gelmesi bekleniyor: Siyah, mavi, mor, Product (RED), beyaz ve pembe. Pro’lar ise siyah, gümüş, altın ve bronz renklerde sunulabilir. Tasarım itibarıyla yeni iPhone’ların selefine göre çok farklı görünmesini beklemiyoruz. Bununla birlikte daha ince bir form ile karşılaşabiliriz.

iOS 15 Çıkış Tarihi

Apple etkinliği iOS 15 çıkış tarihi

iOS’in en son sürümü her zaman yeni iPhone’ların yanında resmi olarak yayınlanır. Dolayısıyla iPhone 13 etkinliği sırasında iOS 15 çıkış tarihi de duyurulacaktır. Geliştiriciler ve test kullanıcıları işletim sistemini aylardır deneyimliyorlar, ancak resmi sürümün 14 Eylül etkinliğini takip eden günlerde geleceğine kesin gözüyle bakıyoruz.

Apple Watch Series 7

apple watch 7 özellikleri

Apple Watch 7, muhtelemen şimdiye kadarki en büyük tasarım değişikliğine şahit olacak. Cihazın, önceki modellerden sadece 1 mm daha büyük olan 41 ve 45 mm boyutlarında sunulacağı bildiriliyor, ancak daha ince çerçevelerin önemli ölçüde daha büyük ekranlar sunması bekleniyor. Apple Watch 7’nin, Apple’ın iPhone’da benimsediği düz kenarlarla geleceği tahmin ediliyor.

AirPods 3

AirPods 3

Apple, Bluetooth kulaklık pazarına damga vuran AirPods serisini yenilemeyi planlıyor. Pro modelinden daha uygun fiyatlı olacak olan AirPods 3, önceki modellere kıyasla daha büyük bir pille gelecek ve standart olarak kablosuz şarjı destekleyecek. Ayrıca selefine göre daha iyi bas sunacağı da söylenenler arasında. Ürünün, AirPods Pro gibi bir tasarımı benimseyebileceği belirtiliyor.

iPhone 13 Etkinliği Nasıl İzlenir?

YouTube video

Apple etkinliği, 14 Eylül Salı Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak. Canlı yayını Apple’ın web sitesinden, Apple TV uygulamasından veya YouTube’dan izleyebilirsiniz. iPhone 13 etkinliğinin YouTube yayınına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.