iOS İçin WhatsApp İşletme Hesaplarına Dair Yeni Bir Uyarı Özelliği Kazanıyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek adına uygulamaya yeni özellikler eklemeyi sürdürüyor.

Meta’nın sahibi olduğu ve dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın son Android betası ile birlikte mesajlara tepki özelliği ekleyeceği ortaya çıkmıştı.

WhatsApp’ın iOS betası ise bizlere yeni bir özelliği göstermiş durumda. Yeni özellikle birlikte iOS için WhatsApp işletme hesapları tarafından alınan mesajlarda yeni bir bildirim gönderilecek.

iOS İçin WhatsApp İşletme

iOS İçin WhatsApp İşletme Hesaplarının Mesajlarında Uyarı Gösterecek

WhatsApp’a gelecek olan yeni özellikler hakkında verdiği doğru bilgilerle bilinen WABetaInfo’ya göre iOS için WhatsApp işletme hesaplarından alınan mesajlar için yeni bir bildirim gösterecek.

Sitede yer alan blog gönderine göre özellik, “Bilinmeyen işletme hesaplarından bir mesaj aldığınızda, farklı ve güncellenmiş bir bildirim gösterilir. Bu görünümde, kişi listenizde kayıtlı olmayan bir işletmeden mesaj aldığınız açıklanır.

ios icin whatsapp isletme hesaplarina dair yeni bir uyari ozelligi kazaniyor 2

Bu bildirimi alan kullanıcılar iki şekilde aksiyon alabiliyor. Bunlardan ilki işletmenin kişi listesine eklenmesiyken ikincisi ise engellenmesi olarak karşımıza çıkıyor. Şimdilik iOS için WhatsApp beta programına katılan kullanıcılar tarafından kullanılabilen bu özelliğin kısa süre içerisinde tüm WhatsApp kullanıcıları için sunulması bekleniyor.

WhatsApp ayrıca Apple ekosistemi için yeni bir sürüm üzerinde çalışıyor. Geliştirilen sürümle birlikte iPad kullanıcılarının uzun süredir beklediği WhatsApp uygulaması sonunda kullanıcıların kullanımına sunulacak. WhatsApp’ın Apple ekosistemine sahip cihazlar için sunacağı bu yeni güncellemenin ne zaman geleceği ise şimdilik bilinmiyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol