Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iOS 16.1 Güncellemesi Pil Göstergesini Değiştiriyor

Apple iOS 16 güncellemesi ile yaşanan can sıkıcı hataları, yeni iOS 16.1 güncellemesi ile çözüyor. Artık pil yüzdesi düştükçe, batarya göstergesi de azalacak.

iOS 16‘daki yeni pil simgesi sizi rahatsız ettiyse, size iyi bir haberimiz var. Apple bu göstergeyi yeni güncelleme ile daha iyi hale getirdi. 2017’de piyasaya sürülen iPhone X’teki çentiğin ortaya çıkmasından sonra Apple, muhtemelen yer darlığı nedeniyle sağ üst köşede pil şarj göstergesini kaldırdı. İOS 16 güncellemesiyle şirket simgeyi geri getirdi, ancak pil simgesinin içinde görünenle yüzde sayısı dengelenemedi.

Şimdi ise iOS 16.1 genel beta 2’de şirket, en başından yapması gerekeni yaptı. Artık şarj azaldıkça pil simgesi de yavaşça boşalacak. Zaten eski cihazlarda pil yüzdesi azaldıkça, bataryanın doluluk oranı da azalıyor; hatta pil yüzde 20 altına düştüğünde gösterge kırmızı oluyordu. Ek olarak, artık telefon şarj olurken kilit ekranında görünen bir şarj göstergesi de var.

iOS 16.1 Kilit Ekranında Pil Yüzdesi Gösterecek

iOS 16.1

Normalde yeni cihazlarda, kilit ekranında şarj yüzdesi her zaman görünmezdi. Bunun yerine, telefon uyku modundan çıkarıldığında görünür ve bir saniye sonra kaybolurdu. Apple ayrıca, iOS 16 kullanıcılarını rahatsız eden kopyala ve yapıştır hatasını da iOS 16.1 ile düzeltti. iPhone’unuz artık her beş dakikada bir yapıştırmaya izin verip vermediğinizi sormayı bırakacak.

MacRumors bu sürümün, iPhone 14 Pro arka kamerasının TikTok gibi üçüncü taraf bir uygulamadan açıldığında, titrediği ve vızıldadığı başka bir can sıkıcı hatayı düzeltmediğini bildirdi. Bu düzeltmenin önümüzdeki hafta bir iOS 16 güncellemesinde geleceği bildiriliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.