Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

IO Interactive, James Bond Oyunu Haricinde Bir Oyun Daha Geliştiriyor

IO Interactive patronu Hakan Abrak, IGN ile yaptığı röportajda şirketin sadece Hitman'ın üçüncü oyunu ve James Bond hakkında bir oyun üzerinde değil, aynı zamanda tamamen yeni bir IP üzerinde de çalıştığını açıkladı.

IGN ile yaptığı röportajda IO Interactive’in başkanı Hakan Abrak, stüdyonun gelecekteki projeleri hakkında bazı bilgiler paylaştı. Şirket, altı ay önce duyurulan James Bond oyunu Project 007 dışında, Hitman’ın üçüncü oyununun yanı sıra mevcut herhangi bir IP’nin uyarlaması veya devamı olmayacak tamamen yeni bir oyunun geliştirilmesi üzerinde çalışmaya devam edecek.

IO Interactive 1

Abrak, stüdyonun şu anki boyutunun birden fazla başlıkta rahat çalışmayı mümkün kıldığını söyledi. Danimarkalı şirket şu anda 200’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve geçtiğimiz aylarda birkaç yeni lokasyon daha açtı. Uzun vadeli planlar, James Bond oyunu piyasaya çıktığında çalışan sayısının ikiye katlanmasını gerektiriyor.

Söz konusu oyuna gelince, bitmesi için birkaç yıl beklememiz gerekecek ancak oyun, Ajan 007’nin maceralarından tanıdığımız her şeyi içerecek: tehlikeli, hayatı tehdit eden görevler, muhteşem araba kovalamacaları ve abartılı kötü adamlar.

Dahası, geliştiriciler kendi Bond evrenlerini sıfırdan yaratmak istedikleri için IO Interactive’in çalışması hiçbir filme dayanmayacak. Proje, Bond filmlerinin yapımında yer alan bir İngiliz şirketi olan EON Productions ile yakın işbirliği içinde geliştiriliyor. Abrak’ın da itiraf ettiği gibi, son Hitman üçlemesi, stüdyosunun lisansı stüdyo başkanı Barbara Broccoli’den kullanma iznini almasının nedenlerinden biriydi.

IO Interactive 2

James Bond Oyunu Project 007 Hakkında Tüm Bildiklerimiz:

Project 007, portföyünde en çok satan Hitman serisinin hakim olduğu Danimarka IO Interactive stüdyosunun geliştirdiği bir oyun. Ekip, bu oyunun hem yaratılması hem de piyasaya sürülmesiyle ilgileniyor. Oyun, oyuncuların James Bond rolünü üstlenmelerine ve Majestelerinin Gizli Servisindeki ilk adımlarının neye benzediğini görmelerine izin veriyor. Oyun 007 ile ilgili filmlerin hiçbiriyle bağlantılı olmayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.