Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Intel’in Alder Lake Soğutucusu Test Aşamasında!

Intel'in 12. Nesil işlemcileri piyasaya sürüldüklerinden beri beklenen Alder Lake soğutucusu nihayet testlere girmeye başlandı.

Intel yeni nesil işlemcisini tanıttıktan sonra kullanıcılar normal olarak soğutucuları da beklemek durumunda kaldılar. i9 12900K, i7 12700K ve i5 12600K işlemcileri satın alınırken kutunun içerisinde AMD gibi maalesef soğutucu ile gelmiyor. Bu yüzden de marka normal olarak yeni soğutucularını piyasaya sürmesi an meselesi.

Intel, CES’te birçok 65W 12. Nesil model soğutucuyu piyasaya sürmeye hazır olduğu belirtiliyor. Ayrıca bu soğutucular gelecek hafta kullanıcıların beğenisine sunulmak için piyasaya sürülecek. Bir Çin haber sitesi NetEase aracılığıyla yeni çıkacak olan soğutuculardan birini i5 12400 işlemci ile test etti ve sonuçları bizlerle paylaştı. Yeni soğutucu, eski soğutuculardan tık daha iyi gibi görünüyor. 

Intel Alder Lake Soğutucusu Test Edildi

Intel

Test edilen soğutucu, metal soğutucu ve üstte mavi bir halka ile çevrili plastik örtü ile değişik bir tasarım halinde görünüyor. İnceleyenler bu soğutucu hakkında havalı olduğu belirtiliyor. İşlemcinin üstüne bir bakır parça ile yerleştirilir. Bakır, düşük kaliteli Intel soğutucuları tarafından kullanılan alüminyumdan daha etkili bir ısı iletkenidir.

Soğutucu, inanılmaz değer ve oyun performansı sunması gerektiği için heyecan duyduğumuz bir işlemci olan yakında çıkacak Core i5 12400 ile test edildi. Ve bu sıcaklıklar doğru çıkarsa, o zaman da harika çalışan bir işlemci gibi görünüyor. AIDA64 testine göre, 20C ortam sıcaklığında 73C’lik bir sıcaklıkla sonuçlandı. 3100 RPM fan hızı biraz endişe verici çünkü bu muhtemelen oldukça gürültülü. Bakalım bizi nasıl bir soğutucu karşılayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.