Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Intel XeSS, 1.3 Sürümüyle Daha İyi Görsel ve Kalite Sunacak

Oyunlarda daha fazla performans artışı sunmayı hedefleyen Intel XeSS için yeni sürüm yolda. Artık oyunlardan daha fazla verim elde edebileceksiniz.

Birçok teknoloji firması gibi Intel de yapay zekaya sahip XeSS adlı programı geliştirmeye devam ediyor. Bu tarz programlar oyunculara büyük kolaylık sağlıyor ve PC platformunda geçerli olarak karşımıza çıkıyor. Mevcut program desteğine sahip olan oyunlar daha akıcı ve daha stabil bir şekilde oynanabiliyor ve böylece ekran kartına çok fazla yük bindirmeden oyunu bitirebiliyorsunuz.

Geçtiğimiz günlerde Intel, yapay zeka yükseltme teknolojisine sahip Intel XeSS’in yeni bir sürümünü duyurdu. 1.3 sürümü ile beraber artık daha iyi bir görüntü kalitesine ve daha iyi bir performansa sahip olabileceğiz. Sadece bu da değil aynı zamanda PC oyuncuları XeSS 1.1 ve XeSS 1.2 gibi eski sürümleri destekleyen oyunlarda XeSS 1.3’ü modlayabilecek. Böylece daha iyi bir deneyim elde edebileceksiniz.

Intel XeSS’in Yeni Sürümü Bazı Ön Ayarlarla Gelecek

Intel XeSS’in 1.3 sürümü bazı ön ayarlarla beraber bizlere sunulacak. Aşağıda paylaştığımız tablo ile beraber performans artışının nasıl gerçekleştiğine dair bazı fikirler elde edebileceksiniz. Örneğin burada 1.3 sürümünün performans moduna baktığımızda çözünürlük ölçeklendirmesinin 2,0X değil de 2,3X olduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla bu da daha düşük çözünürlükle beraber işlendiği anlamına geliyor. Durum böyle olunca oyunlar yeni sürümle beraber daha iyi çalışabiliyor.

Intel XeSS 1.3 presets table

Öte yandan YouTube üzerinde içerik üreticisi olarak karşımıza çıkan S2Games Bench adlı bir kanal, Intel XeSS 1.3 ile Intel XeSS 1.2’yi karşılaştıran yeni bir video paylaşmış durumda. Bu video ile beraber yeni sürümün ve eski sürümün arasındaki farkları bir göz atabilirsiniz. Son olarak yeni sürümdeki performans avantajları çoğunlukla daha düşük dahili çözünürlükten kaynaklandığını belirtmekte fayda var.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.