Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’ın Yeni Reels Araçları Tanıtıldı

Ayrıca önümüzdeki haftalarda tüm Instagram video gönderilerini otomatik olarak Reels'e dönüştürecek.

Meta, TikTok ile daha iyi rekabet edebilmek için stratejisinin bir parçası olarak Instagram Reels kullanarak başkalarıyla işbirliği yapma yöntemlerinizi genişletmek amacıyla yeni araçlar tanıttı. Başlangıç ​​olarak artık sadece videoları değil, uygulamadaki fotoğrafları da karıştırarak size daha fazla malzeme kullanabilirsiniz.

Şirket, kendinizi eklemeyi veya mevcut bir Reels çekmeyi kolaylaştırmak için yeşil ekran, bölünmüş ekran veya resim içinde resim tepki görünümü içeren daha fazla Remiks düzeni de ekledi. Ayrıca, remiksinizi yan yana oynatmak yerine orijinal Reels’in sonuna eklemeyi seçebilirsiniz. Bu biçim, yayınlamak istediğiniz bir eleştiriniz varsa özellikle faydalı olacak.

Instagram Yeni Reels Araçları

Instagram

Buna ek olarak Meta, önceden yüklenmiş ses ve video efektlerine sahip Reels oluşturmayı kolaylaştırmak için şablonlar sunacak; tek yapmanız gereken fotoğrafınızı veya videonuzu bir tanesine eklemeniz. Reels sekmesindeki kamera simgesine dokunarak şirketin şablon koleksiyonunu görebilirsiniz. Özelliği TikTok’a daha gerçek bir rakip yapan bir diğer yeni özellik ise Instagram kamerasını kullanarak telefonun ön ve arka kameralarıyla aynı anda kayıt yapabilme özelliği.

Son olarak Meta, Instagram’da yayınlanan tüm videoları 15 dakikadan kısa oldukları sürece Reels olarak çevireceğini belirten önceki bir özellik sızıntısını doğruladı. Uygulamada 90 saniyeden kısa videolar önerilebilir ve dolayısıyla daha geniş bir erişime sahip olabilir ancak, istemiyorsanız ünlü olmak konusunda endişelenmenize gerek yok.

Profiliniz gizli olarak ayarlanmışsa Instagram Reels öneri olarak kullanmayacak ve eski yüklemeleri geriye dönük olarak dönüştürmeyecek. Bu özellik önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak ve ayrıca tüm videolarınızı ve Makaralarınızı uygulamada tek bir sekmede birleştirecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.