Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’ın Yeni Güvenlik Araçları Yayınlandı

Instagram, eski güvenlik araçlarından bazılarını güncelledi ve içerik oluşturucuları ve kullanıcıları korumaya yönelik bazı yeni araçlar yayınladı.

Instagram, bir fotoğraf paylaşım hizmetinden çok daha fazlasına dönüştü. Yıllar içinde pek çok özellik eklemiş olsa da, uygulamanın sosyal yönü çok daha fazla dahil oldu ve kullanıcılara bir kitleyle iletişim kurmak için sayısız yol sundu. Neyse ki uygulama, kullanıcıları için birçok güvenlik önlemi de aldı ve en son güncellemesiyle bazı eski özellikleri güçlendirmeye ve yenilerini sunmaya başladı.

Geçen yıl Instagram, kullanıcıların yalnızca bir kullanıcıyı engellemesine değil, aynı zamanda kişinin oluşturabileceği yeni hesapları da engellemesine izin veren bir özellik sundu. Artık yeni güncelleme ile kullanıcılar, bir kişinin geçmişte oluşturmuş olabileceği mevcut hesapları engelleme seçeneğine de sahip olacak. Bu, sistemi atlatmaya çalışanları engellemesi gereken harika bir özellik.

Instagram’ın Yeni Özellikleri Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Instagram

Şirket ayrıca, geçen yıl piyasaya sürülen ve içerik oluşturucuların yorum bölümündeki zararlı içeriği otomatik olarak filtreleyen bir özellik olan Yasaklı Kelimeler’i de ikiye katlayacak. Bu özellik, olumsuz yorumların yüzde 40’ını filtreleyerek oldukça başarılı oldu. Şimdi, yeni güncelleme bu özelliği otomatik olarak etkinleştirecek, böylece daha fazla içerik oluşturucu etkiyi doğrudan deneyimleyebilecek.

Instagram, otomatik olarak etkinleştirmenin yanı sıra, Farsça, Türkçe, Rusça, Bengalce, Marathi, Telugu ve Tamil için destek sunarak Yasaklı Kelimeler özelliklerini bizim ülkemiz de dahil olmak üzere yeni ülkelere yaydı.

Bu özellik artık yanlış yazılmış olsalar bile rahatsız edici kelimeleri kontrol edecek ve hatta Hikaye yanıtlarında içerik oluşturucuları korumak için genişleyecek. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nde Instagram, spam ve dolandırıcılık mesajlarını tarayacak hizmete yeni şartlar eklemeye başlayacak. Bu özellik de zamanla diğer ülkelere yayılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.