Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’dan İçerik Üreticilerine Büyük Yenilik

Instagram artık içerik üreticilerinin gönderilerini kontrol edebilecek. Paylaşımlarınız keşfete çıkmak için, platformdan onay alacak.

Instagram, bu yıl boyunca birçok değişim ve yenilik gördü. Bazı yenilikler olumlu karşılansa da elbette bazıları kötü karşılandı. Profile şarkı ekleme özelliği, YouTube Music desteği, alışveriş esnasında teklif al seçeneği ve DM yenilikleri gibi eklemeler oldukça sevildi. Kötü eleştirilere maruz kalan yenilikler ise genelde Instagram’ın TikTok benzeri özellikleri oldu.

Ancak genel olarak platform daha güvenli ve kolay bir olmayı başardı. Bugün ise şirket başkanı Adam Mosseri, içerik oluşturucularına içeriklerinin hangi sebeplerden keşfedilmediğini açıkladı. Bundan sonraki aşamada içerik oluşturucuları, gönderilerinin keşfete düşüp düşmeyeceğini öğrenebilecek. Yani bir paylaşım yapıyorsanız, platform gönderinizi keşfet için onaylayacak ya da onaylamayacak. Ancak sonuç ne olursa olsun durumdan haberdar edileceksiniz.

Instagram İçeriklerinizi Engelleyebilecek

Instagram

Mosseri, bazen hesabın veya gönderilerin herkese göstermek için uygun veya yeterli olamayabileceğini belirtti. Bu nedenle gereksiz görülen gönderiler artık önerilmeyecek. İçerik oluşturucuları, gönderilerinin keşfet sayfasına düşüp düşmediğini öğrenmek için hesap durumlarını kontrol edecek. Tüm bunların yanında içerikleriniz, platform tarafından tamamen de engellenebilir. İçerik engellemesi olanlar, paylaşımı silebilir veya destek ekibine itiraz edebilir.

Elbette, yayınlanan her içerik topluluk yönergelerine uygun olmalı ve bunlara uymayan içerikler platformun şart ve koşullarını ihlal ettiği için kaldırılmalı. İçeriğinizin gizlenip gizlenmediğini kontrol etmek için Profil, Ayarlar ve ardından Hesap’a gidebilirsiniz. Onay almama durumu içeriğinizin görülmeyeceği anlamına gelmiyor, yalnızca içeriğiniz uygulama içindeki herkese önerilmeyecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.