Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’a Yeni Özellik: Ortak Koleksiyon Dönemi Başladı

Meta'ya ait olan popüler sosyal medya platformu Instagram, istediğiniz kişilerle ortak koleksiyon oluşturmanızı sağlayan yeni özelliğini devreye aldı.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, kullanıcı deneyimini iyileştiren özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Meta’ya ait olan uygulama, bir süredir dillendirilen ortak koleksiyon özelliğini bugün itibarıyla yayına aldı. Söz konusu yenilik, kullanıcıların arkadaşlarıyla veya aile üyeleriyle Instagram’da koleksiyon oluşturmalarına imkan sağlıyor.

Örneğin; ev dekorasyonuyla ilgili hoşunuza giden paylaşımları içeren bir koleksiyon hazırladınız ve başka insanların fikirlerine de ihtiyacınız var. Arkadaşlarınız veya aileniz size DM aracılığıyla paylaşımları göndermek yerine, bunları ortak koleksiyona ekleyebilecek. Böylece mesaj kutunuz da gereksiz yere dolmamış olacak. Ortak koleksiyona 250’ye kadar kullanıcı eklenebiliyor. Haberi Twitter‘dan veren Instagram, oluşturulan ortak koleksiyonun direkt mesaj veya bağlantı yoluyla bir başkası ile paylaşılamayacağını belirtti.

Instagram Ortak Koleksiyon Özelliğini Yayımladı

instagram ortak koleksiyon

Instagram’ın yeni özelliğini kullanmak son derece kolay. Tek yapmanız gereken bir gönderiyi kaydetmek ve ortak bir koleksiyon oluştur‘a tıklamak. Ardından koleksiyonun adını belirleyin ve ortak çalışma seçeneğinin açık olduğundan emin olun. Daha sonra aşağıda çıkan kişi listenizden koleksiyonu kimlerle paylaşacağınızı seçin. Bu listeyi daha sonra tekrardan düzenleyebilirsiniz.

Bu noktada ufak, ancak önemli bir hususu paylaşmakta yarar var. Eğer ortak koleksiyona eklemek istediğiniz gönderi gizli bir hesaba aitse, o hesabın diğer kullanıcılar tarafından takip ediliyor olması gerekiyor. Instagram’da ortak değil de, bireysel koleksiyon oluşturmak isteyenler ise aşağıdaki adımları izleyebilirler:

  1. Öncelikle telefonunuzda Instagram uygulamasını açın ve sol alt köşedeki profil ikonuna tıklayın.
  2. Şimdi sağ üst köşede yer alan üst üste üç çizgiye basın ve listeden Kaydedildi seçeneğine gidin.
  3. Sayfadaki + simgesine basın, koleksiyon adını belirleyin ve İleri butonuna dokunun.
  4. Artık istediğiniz gönderileri oluşturduğunuz koleksiyona dahil edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.