Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’a Yeni Filtreler ve Özel Çıkartma Desteği Geliyor

Instagram için yeni filtreler ve özel çıkartma seçenekleri geliyor. Segment Anything AI ile beraber yapay zeka destekli çıkartmalar oluşturabiliyorsunuz.

Sosyal medya uygulamaları arasında oldukça popüler olan Instagram için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda görüntülerin görünümünü değiştirmek için kullanılabilecek 20’den fazla yeni filtre şu anda uygulamada mevcut durumda ve birkaç yıldır ilk kez filtreler bu şekilde güncelleniyor. Filtrelerden bazıları ince renk değişiklikleri eklerken, diğerleri bulanıklık ve diğer efektleri karşımıza çıkarıyor. Böylece görselin görüntüsü tamamen değişiyor. Tüm filtrelerde ayrıca yoğunluk ayarı bulunuyor.

Yeni filtrelerin yanı sıra gönderi arayüzü de basitleştiriliyor. Geliştirilmiş önizlemeler ve anahtar kelimeye göre yakınlaştırma ve arama özelliği sayesinde film rulosundan belirli görüntüleri bulmak artık daha kolay bir hal alıyor. Instagram, Segment Anything AI modelini kullanarak kullanıcılara kendi fotoğraf ve videolarından veya Instagram’da paylaşılan uygun fotoğraf ve videolardan özel çıkartmalar oluşturma olanağı da sunuyor. Bu özellikler şu anda test ediliyor ve herkes tarafından erişilebilir durumda değil.

Instagram’a Yapay Zeka Dokunuşu

Instagram uygulamasında yeni yapay zeka modelleriyle beraber birçok özellik sunulmak isteniyor. Bu kapsamda bahsettiğimiz Segment Anything AI bu yolun başlangıcını temsil ediyor. Bu özellikle beraber kullanıcılar kendilerine özel çıkartmalar oluşturabiliyor ve benzersiz bir şekilde arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. Instagram ayrıca Reels için de birçok geliştirmeyi getirmek istiyor.

Instagram new 1 1700118697347 17

Reels tarafında tek tek klipleri ölçeklendirme, kırpma ve döndürme seçenekleri şu anda test aşamasında bulunuyor. Ayrıca daha fazla içerik oluşturmak için klip merkezinden video ekleme seçeneği de sunuluyor. Reels arayüzü şu anda kullanıcılar için güncelleniyor. Bu güncelleme ile beraber klipleri geriye alma ve yineleme işlevleri ekleniyor.

Öte yandan Instagram’ın metin içeriğini okumasını sağlamak için tercih edebileceğiniz 10 yeni İngilizce okuma desteği yer alıyor. Bunun dışında altı yeni yazı tipi ve stili bulunuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.