Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’a Yapay Zekalı Görsel Düzenleme Aracı Geldi

Meta, yapay zeka araçlarını sosyal medya platformlarına getirme çabalarını hızlandırdı ve Instagram'a üretken yapay zeka araçları ekledi.

Meta, yapay zeka araçlarını sosyal medya platformlarına getirme çabalarını hızlandırdı. Şirketin yapay zeka alanındaki en son girişimi, üretken yapay zeka görsellerini Instagram Hikayeler‘e getirmek olacak. Şirketin üretken yapay zekalardan sorumlu başkanı, Threads için hazırladıkları özel yapay zekanın Instagram’a da geleceğini açıkladı.

Bu özellik şu anda ABD’de kullanıma sunuldu ve şimdilik bu aracın diğer ülkelerdeki kullanıcılarına ne zaman açılacağı hakkında bilgi verilmedi. Yeni özellik, kullanıcıların görüntüleri geliştirmek için yapay zeka arka planları oluşturarak Hikayelerini yeniden tasarlamalarına olanak tanıyacak. Hikayeler kamerasında yer alan ‘metin ekle’ düğmesinin yanında yeni bir simge yer alacak ve oradan yapay zeka tek tıklamayla erişilebilecek.

Instagram’a Yapay Zeka Desteği

Instagram'a Yapay Zekalı Görsel Düzenleme Aracı Geldi

Yapay zeka kreasyonlarınızı paylaştıktan sonra Hikayenizde bir ‘Deneyin‘ etiketi görünecek ve takipçilerinizin düzenleme aracını ilk kez kullanmasını kolaylaştıracak. Meta, Google ve ChatGPT gibi platformlara yetişmek için sosyal medya platformlarına çeşitli yapay zeka tabanlı özellikler sundu ve görünüşe bakılırsa şirket, yapay zekasının özelliklerini tüm mecralara yaymaya kararlı.

Eylül ayındaki Meta Connect 2023’te Instagram’daki yeni görüntü düzenleme ve oluşturma araçları, şirket tarafından duyurulan yapay zeka ile ilgili çeşitli girişimler arasında yer alıyordu ve Hikayeler’deki üretken arka planlar bunlardan ilk gün ışığına çıkanlar oldu. Geçtiğimiz günlerde ise yine Hikayeler bölümü için özelleştirilebilir şablonlar tanıtılmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.