Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’a Videolu Yaş Doğrulama Zorunluluğu!

Instagram, kullanıcıların yaşını doğrulamak için yeni özellikler sunduğunu duyurdu.

Platformda işleri daha şeffaf ve güvenli tutmak amacıyla Instagram, yaş doğrulaması için yeni seçenekler sunduğunu duyurdu. Bugünden itibaren, Amerika Birleşik Devletleri’ndekiler hizmeti kullanmak için kimlik ibraz etmek zorunda kalacak. Bu pek çok şekilde yapılabilecek ancak yeni sürecin bir parçası olarak, kullanıcılar bir video kaydı gönderebilecek veya ortak arkadaşlarından yaşları için kefil olmalarını isteyebilecek.

Firma, platformdaki kullanıcılara yaşa uygun bir deneyim verildiğinden emin olmak için bu yeni doğrulama yöntemlerini uygulamaya başladı. Bu, “özel hesaplara varsayılan olarak girmeyi, tanımadıkları yetişkinlerle istenmeyen temasları önlemeyi ve reklam verenlerin reklamlarla onlara ulaşmak için sahip oldukları seçenekleri sınırlamayı” içerebilecek.

Instagram, Yolladığınız Videoyu Saklamayacak

Instagram

Instagram, bunun 2019’da kullanıcılardan doğum günlerini sağlayarak yaşlarını vermelerini istemeye başladığı bir genişleme olduğunu belirtti. Firma, “insanların yaşını bilmenin, farklı yaş gruplarına, özellikle de gençlere uygun deneyimler sağlamamıza izin verdiğini” belirtti. Platformun her zaman uygulamayı kullanmak için kullanıcılarının 13 yaşında veya daha büyük olması gerektiği bir kuralı vardı.

Daha önce de belirtildiği gibi bir kimlik yükleyebilir, bir video çekimi gönderebilir veya insanların size kefil olmasını sağlayabilirsiniz. Bir video gönderiyorsanız, verileriniz dijital tanımlama ve güvenlik konusunda uzmanlaşmış bir firma olan Yoti tarafından işlenecek. Yoti daha sonra yaşınızı doğrulamaya devam edecek. Bu tamamlandığında, video Meta ve Yoti’den silinecek.

Meta, söz konusu teknolojinin bir kimlik aramadığını, yalnızca yaşı doğrulamaya çalıştığını belirterek açık sözlü davrandı. Instagram daha önce görüntülü doğrulamayı denedi ancak doğrulama sistemi hatalıydı. Umalım ki bu sefer işler daha iyi olur ve kullanıcılar bir Barbie bebeğinin video öz çekimini kullanarak kendilerini doğrulayamaz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.